Czytasz: Mają już 40 lat i będą świętować z przytupem

Mają już 40 lat i będą świętować z przytupem

Na koncert 27 października bilety już się rozeszły, za to na 5 listopada bilety można nabyć w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Od 1977 roku reprezentują Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w kraju i za granicą, zdobywają liczne nagrody. Teraz obchodzą jubileusz, a wraz z nim zbliżają się dwa koncerty galowe, podczas których „Silesianie” będą świętować 40-lecie swojej działalności w 80 letniej historii Uniwersytetu. Pierwszy z nich odbędzie się w Pałacu Młodzieży w Katowicach (27 października), a drugi w Chorzowskim Centrum Kultury (5 listopada). Na koncert 27 października bilety już się rozeszły, za to na 5 listopada bilety można nabyć w kasie Chorzowskiego Centrum Kultury.

W ciągu 40 lat twórczości Zespół Pieśni i Tańca „Silesianie” wystąpił z ponad tysiącem koncertów krajowych i zagranicznych. W samym tylko roku akademickim 2016/2017 odbyło się ich 71. Grupa liczy ok. 100 osób, a przez cały okres jej funkcjonowania „Silesianami” stało się ponad 2000 studentów tej uczelni. Oprócz tego, że prezentują polską kulturę narodową za granicą – gościli na ponad 60 festiwalach w 27 krajach (m.in. w Chinach, Indiach, Brazylii, Korei Południowej), promują Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i tradycje ludowe także w kraju podczas Ogólnopolskich Turniejów Tańców Polskich, zdobywając wysokie noty wśród szanowanych ośrodków tanecznych z całej Polski. Prowadzą lekcje folkloru w szkołach, seminaria i warsztaty dla nauczycieli, a także zajęcia z wychowania fizycznego dla studentów.

„Silesianie” są inicjatorami trzech ważnych cyklicznych wydarzeń, których kolejne edycje odbędą się już w listopadzie: IV Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Biznes w kulturze – kultura w biznesie”, VIII Ogólnopolskiego Konkursu Tańca Śląskiego „Trojak 2017” oraz IV Ogólnopolskiego Turnieju Tańców Polskich „Śląski Diament 2017”.

Czytaj więcej