Silesion.PL

serwis informacyjny

Maik Nawrocki zawodnikiem Legii Warszawa

Maik Nawrocki zawodnikiem Legia Warszawa

Maik Nawrocki zawodnikiem Legia Warszawa

Młodzieżowy reprezentant Polski Maik Nawrocki podpisał z Legią Warszawa umowę wypożyczenia do końca sezonu 2021/22 z opcją transferu definitywnego.

20-letni Mike Nawrocki jest wychowankiem Werderu Brema, w którym występował od najmłodszych drużyn juniorskich po grającym w Regional Lidze Nord zespół rezerw. W rundzie wiosennej ubiegłego sezonu był wypożyczony do Warty Poznań, w której zadebiutował na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Mam poczucie, że Legia to najlepsze miejsce, żeby zrobić następny krok w moim rozwoju – największy kub w Polsce, znany w Europie, z bardzo dobrą infrastrukturą. Znam również sztab trenerski, z którym spotkałem się w reprezentacji U21 i wiem, że pracuje na wysokim poziomie. Mam zagwarantowane dobre warunki, żeby moja kariera przebiegała w optymalny sposób. Chcę jak najszybciej zaaklimatyzować się w drużynie, dla piłkarza w moim wieku najważniejsze jest zaliczać kolejne mecze i minuty – mówi występujący na pozycji stopera Maik Nawrocki.

Mike jest bardzo dobrze nam znany zarówno w sztabie trenerskim, jak i w skautingu. Ma duże możliwości rozwoju pod względem indywidualnym i zespołowym. Obserwowaliśmy go przez wiele miesięcy i wnikliwie poznaliśmy charakterystykę jego gry. To młody, ale już dobrze ukształtowany piłkarz, młodzieżowy reprezentant Polski, który w Legii będzie walczył o miejsce w pierwszym składzie. Ma duży potencjał i liczę, ze przy Łazienkowskiej jeszcze bardziej się rozwinie – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

W zespole Mistrza Polski Nawrocki będzie występował z numerem 27.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024