Czytasz: Magia wciąż trwa

Magia wciąż trwa

Harry Potter wraca!

Dziś premiera najnowszej książki o przygodach młodego czarodzieja. Dziś wieczorem pierwsi polscy czytelnicy dostaną do rąk tę wyjątkową pozycję.


Harry Potter i przeklęte dziecko - tytuł, na który świat czeka od dawna. Najpierw były pogłoski, później spektakl… i zapowiedź wersji książkowej. Jednak nie będzie to powieść, a wydany w formie książkowej scenariusz do sztuki o tym samym tytule. To pierwszy autoryzowany spektakl teatralny ze świata Harry’ego Pottera.


Narracja oparta jest o pierwszą wersję scenopisu, z którego korzystano w trakcie prób do spektaklu. Autorem scenariusza jest Jack Thorne, który stworzył opisaną przez siebie historię wspólnie z J.K Rowling i Johnem Tiffanym


Rowling w wywiadach dla prasy mówiła, że to zupełnie nowa historia, uciekająca od wątków poruszanych w serii powieściowej. W nowej formie, ale ponoć tylko taka mogła odpowiednio pokazać, to, co udało się stworzyć.


W Katowicach nowego Pottera będzie można dostać m.in. w księgarni Bookszpan, która przygotowuje coś na wieczór wraz ze Śląskim Klubem fantastyki. My się wybieramy, a Wy?

 

fot. mediarodzina.pl

 

Czytaj więcej