Czytasz: Maciej Kot wygrywa w Pjongczang!

Maciej Kot wygrywa w Pjongczang!

Polscy skoczkowie po raz kolejny udowadniają, że są w bardzo dobrej formie.

Maciej Kot wygrywa w Pjongczang!

Polscy skoczkowie po raz kolejny udowadniają, że są w bardzo dobrej formie. W drugim konkursie w południowokoreańskim Pjongczang, na najwyższym stopniu podium stanął Maciej Kot. Trzech biało-czerwonych zakończyło konkurs w najlepszej dziesiątce.

Za nami dwie godziny sportowych emocji, których znowu dostarczyli nam nasi skoczkowie. Konkurs na skoczni olimpijskiej w Pjongczang wygrał Maciej Kot. Polak zapewnił sobie zwycięstwo skokami na odległość 108,5 oraz 110,5 metra. Na drugim stopniu podium uplasował się Stefan Kraft. Austriak w pierwszej serii skoczył na odległość 106 metrów, zaś w finale wylądował na 107 metrze. Czołową trójkę uzupełnił Andreas Wellinger. Reprezentant Niemiec oddał próby na odległość 99 i 112 metrów.

PŚ w Pjongczang wyniki: Trzech biało-czerwonych w pierwszej dziesiątce

W najlepszej dziesiątce konkursu uplasowało się łącznie trzech biało-czerwonych. Na szczególną uwagę zasługuje występ Kamila Stocha, który awansował z 18. na 6. pozycję. Polak skoczył 100 oraz 107,5 metra.

Z kolei 8. lokatę, zapewnił sobie Dawid Kubacki (101,5 i 105,5 metra).

Do drugiej serii awansował także Piotr Żyła. „Złotousty” po skokach na 106,6 i 96,5 metra, uplasował się na 18. pozycji.

Czwartkowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, został przeniesiony na obiekt HS109 z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe. Mimo to wiatr dawał się we znaki.

Pierwsza seria konkursowa nie była zbyt szczęśliwa dla naszych reprezentantów. Swój skok powtarzać musiał Stefan Hula, który w pierwszej próbie, natrafił na kawałki lodu w torach, przez co stracił prędkość dojazdową. Niestety powtórka skoku zakończyła się dla Polaka upadkiem, przez co nie zdołał zakwalifikować się do finału.

Do drugiej serii nie zakwalifikował się również Jan Ziobro.

W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce wciąż zajmuje Kamil Stoch z dorobkiem 1280 punktów. Stefan Kraft traci do lidera 60 punktów (1220 punktów). Najlepszą trójkę zamyka Daniel Andre Tande, który zgromadził do tej pory 1119 punktów.

Na 5. pozycję w „generalce” awansował Maciej Kot. Skoczek z Zakopanego ma na swoim koncie 883 punkty.

Kolejne sportowe emocje związane ze skokami narciarskimi, czekają nas na Mistrzostwach Świata w Lahti. To tam Polacy z pewnością powalczą o medale.

Czytaj więcej