Silesion.PL

serwis informacyjny

Maciej Bartoszek kończy pracę w Wiśle Płock

Maciej Bartoszek konczy prace w Wisle Plock

Maciej Bartoszek konczy prace w Wisle Plock

Maciej Bartoszek przestał pełnić obowiązki pierwszego trenera Wisły Płock. Nazwisko nowego szkoleniowca zostanie podane w ciągu kilku najbliższych dni, a do tego czasu drużynę tymczasowo poprowadzi trener Łukasz Nadolski.

Trener Maciej Bartoszek objął Wisłę Płock 13 kwietnia 2021 roku, kiedy zastąpił Radosława Sobolewskiego. Pierwotnie powierzono mu misję utrzymania klubu w PKO Bank Polski Ekstraklasie i dokończenie sezonu 2021/2022. Pod jego wodzą Nafciarze rozegrali sześć spotkań, w których zdobyli osiem punktów. Po zakończeniu rozgrywek zapadła decyzja, aby podpisać ze szkoleniowcem nową umowę. Miała ona obowiązywać do 30 czerwca 2022 roku.

Po przerwie zimowej Nafciarze rozegrali cztery kolejki, w których udało się zdobyć zaledwie jeden punkt. Po serii trzech porażek z rzędu klub zdecydował się na zakończenie współpracy. Trener Bartoszek łącznie poprowadził naszą drużynę w dokładnie trzydziestu oficjalnych spotkaniach. Padło w nich jedenaście zwycięstw, pięć remisów oraz czternaście porażek. Mimo ostatnich niepowodzeń nie można zapomnieć o tym, że to właśnie pod jego wodzą płocczanie zanotowali historyczną rundę jesienną, w której nie odnieśli ani jednej ligowej porażki na własnym terenie.

W najbliższym czasie zespół poprowadzi jeden z dotychczasowych asystentów trenera Bartoszka, czyli Łukasz Nadolski. Nazwisko nowego szkoleniowca Wisły Płock poznamy w ciągu kilku najbliższych dni.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024