Czytasz: Ma niecałe 2,5 roku i pilnie potrzebuje Twojej pomocy!

Ma niecałe 2,5 roku i pilnie potrzebuje Twojej pomocy!

Przy cięciu cesarskim doszło do komplikacji. Lekarze zapewniali, że mimo to, wszystko będzie w porządku. Niestety nie jest... Teraz Michał potrzebuje Twojej pomocy!

Michałek urodził się w marcu, niecałe 2,5 roku temu. Mieszka w Kochłowicach, dzielnicy Rudy Śląskiej. Nikt nie spodziewał się, że po spokojnej ciąży, rodziców chłopca czeka taka informacja.

Wszystko było idealnie. Ciąża wręcz książkowa! - opowiada nam mama Michałka, Agata Prasoł - Przy cięciu cesarskim doszło do komplikacji, a dokładnie do wylewu dokomorowego. Lekarze zapewniali nas, że mimo to, wszystko będzie w porządku... i poczatkowo było.

 

 Jednak już w 11 tygodniu życia Michał dostał pierwsze napady padaczkowe. Lekarze zdiagnozowali u niego zespół Westa. Przeszedł wiele rehabilitacji i kilkutygodniowe wizyty w szpitalu.

Zrobiono mu badania genetyczne, które nie wykazały żadnej choroby na tym tle. Wszystko wskazuje na porażenie mózgowe. 

Chłopczyk jest bardzo opóźniony psychoruchowo. Ma 2,5 roku, a nie potrafi nic utrzymać w dłoni, nie siada, nie mówi. 

 

 

 

  

światełko w tunelu

Pojawiła się szansa na lepsze życie - eksperymentalne leczenie komórkami macierzystymi. Ta metoda stosowana jest w Stanach Zjedoczonych i w Chinach. W Polsce dopiero raczekuje. Obecnie Michał jest po dwóch dawkach własnych komórek macierzystych, z krwi pępowinowej. 

Zauważamy, że rehabilitacja pomaga - cieszy się mama Michałka. - Lepiej otwiera oczka, patrzy, rozgląda się. Widać, że coś się dzieje. Rehabilitanci też zauważają, że to leczenie naprawdę działa!

Niestety jest ono bardzo drogie i rodzina Michałka potrzebuje na nie aż 50 tysięcy złotych. Bez tych pieniędzy chłopczyk nie dostanie szansy na lepsze życie. Rodzina i przyjaciele proszą o nawet najmniejsze wsparcie, bo brakuje jeszcze ponad 43 tysięcy złotych. 

Aby pomóc Michałkowi wystarczy wejść na stronę [klik] i przekazać dowolną kwotę, lub przelać bezpośrednio na numer konta podany poniżej. Pomożesz?

Liczy się każda złotówka! - apelują bliscy.


Przelew

numer: 28 1050 1243 1000 0022 6024 6216

tytuł przelewu: Michał Prasol 

Michał Prasoł należy do:
Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym,
41-500 Chorzów, ul. Dąbrowskiego 55a.
tel. ( 32 ) 241-11-13, (32) 241-11-29, fax. ( 32 ) 241-12-02 

Czytaj więcej