Czytasz: Piszczek otworzy w Goczałkowicach Akademię Piłkarską

Piszczek otworzy w Goczałkowicach Akademię Piłkarską

Młodzie piłkarze będą trenować w rodzinnej miejscowości Łukasza Piszczka

Łukasz Piszczek chce, by w jego rodzinnych Goczałkowicach powstała szkółka piłkarska. Otworzyć ma ją fundacja jego imienia, piłkarz jest w trakcie jej powoływania.

Naprzeciwko Szpitala Uzdrowiskowego dla Dzieci, przy ul. Uzdrowiskowej 44 powstać mają trzy boiska ze sztuczną murawą, pełnowymiarowe trawiaste oraz pneumatyczna hala, która umożliwi trening w każdych warunkach atmosferycznych. W miejscu, o którym mowa, odbywają się obecnie m.in. treningi LKS-u Goczałkowice-Zdrój.

Cała inwestycja ma pochłonąć kilka milionów złotych, a utrzymanie nowego obiektu będzie kosztować kilkaset tysięcy rocznie. Finansowaniem ma się zająć jednak fundacja.

- Cieszymy się, że jeden z najlepszych piłkarzy Bundesligi zamierza stworzyć Akademię w swojej rodzinnej miejscowości, w miejscu, gdzie zdobywał pierwsze umiejętności sportowe. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by ten projekt doszedł do skutku - mówi Maria Ożarowska, sekretarz gminy Goczałkowice-Zdrój.

W ramach współpracy gmina najprawdopodobniej wydzierżawi piłkarzowi teren, na którym chce on stworzyć Akademię Piłkarską. Zarówno sekretarz gminy, jak i sam piłkarz nie chcą na razie zdradzać żadnych szczegółów. - Tak duże przedsięwzięcie wiąże się z koniecznością zdefiniowania różnych wariantów i przeanalizowania różnych rozwiązań, a to wymaga czasu. Świadomość tego mają zarówno władze gminy, jak i sam zainteresowany. Dlatego za wcześnie, by mówić o szczegółach, w tym tych dotyczących umowy - dodaje Ożarowska.

- Projekt jest w bardzo wczesnej fazie. Dlatego, dopóki nie będziemy mieli większości spraw dopiętych, to na razie nie chciałbym się wypowiadać - powiedział nam Łukasz Piszczek.

Goczałkowiczanie pękają z dumy, tym bardziej że realizacja inwestycji na terenach uzdrowiskowych do łatwych nie należy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, piłkarzowi proponowano nawet inną lokalizację, ale on uparł się, że Akademia Piłkarska powstać ma w jego rodzinnej miejscowości. Ponadto całkiem prawdopodobne, że w gminie powstanie także hotel, w którym mieszkać będą trenerzy. Przypomnijmy, że w Goczałkowicach latem dwukrotnie odbywał się dla dzieci piłkarski obóz dochodzeniowy Borussii Dortmund. Już wtedy w gminie gościli profesjonalni trenerzy.

Czytaj więcej