Czytasz: Granat na cmentarzu. Antyterroryści w akcji

Granat na cmentarzu. Antyterroryści w akcji

Ładunek zneutralizowali katowiccy antyterroryści.

Na jednym z lublinieckich cmentarzy znaleziono granat. Osoby odwiedzające groby swoich bliskich musiały opuścić teren nekropolii. Ładunek zneutralizowali katowiccy antyterroryści.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godz. 15 na cmentarzu przy ulicy Spokojnej w Lublińcu. Z dyżurnym lublinieckiej komendy skontaktował się mieszkaniec, który poinformował o znalezieniu przedmiotu przypominającego granat podczas wykonywania prac porządkowych na terenie cmentarza.

Na miejsce natychmiast udali się strażacy, strażnicy miejscy oraz policjanci z lublinieckiej grupy rozpoznania pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to granat z okresu II wojny światowej.

Do czasu przyjazdu antyterrorystów z Katowic policjanci ewakuowali znajdujące się na terenie cmentarza osoby i zabezpieczyli miejsce zdarzenia uniemożliwiając wejście na teren nekropolii. Około 17 saperzy zneutralizowali ładunek i kilka minut przed 18 mieszkańcy mogli już odwiedzać i porządkować miejsca pochówku swoich bliskich.

 

Czytaj więcej