Czytasz: Lubisz biegać? Zrób to dla ciężko chorych

Lubisz biegać? Zrób to dla ciężko chorych

Sami nie są w stanie, choć wielu zrobiłoby to z ogromną przyjemnością. Teraz ty masz szansę pobiec i pomóc podopiecznym sosnowieckiego hospicjum.

W niedzielę na górce środulskiej w Sosnowcu „załatwić” będzie można wiele rzeczy. Zrobić coś dla zdrowia, zrobić coś dla urody, przede wszystkim jednak pomóc tym, którzy naprawdę potrzebują naszej pomocy – podopiecznym sosnowieckiego hospicjum im. św. Tomasza Apostoła.

Piękna i dla każdego. Taka będzie trasa

V Charytatywny Bieg na rzecz Hospicjum, bo o nim właśnie mowa, to inicjatywa Zagłębiakom (i nie tylko!) dobrze znana. Organizatorzy - Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Sosnowcu – jak co roku – zadbali nie tylko o malowniczą trasę (przebiegać będzie alejkami parku przy górce środulskiej) ale też o stopień trudności. - Łatwy – mówią, dlatego na 5-kilometrowym dystansie zmierzyć będzie mógł się praktycznie każdy.

Hospicjum nas potrzebuje

W niedzielnej rywalizacji odbywającej się pod hasłem „Zdobądź swoje Monte Cassino” chodzić będzie zresztą nie o czas i wynik. Najważniejszym celem biegu będzie zebranie pieniędzy na rzecz podopiecznych sosnowieckiego hospicjum. - Do tej pory, przez cztery lata, zebraliśmy już 60 tys zł – mówią z dumą organizatorzy biegu. Liczą, że w tym roku zbiórka też się uda. Aby wziąć udział w zawodach oraz mieć dostęp do szczegółowego regulaminu wystarczy kliknąć w poniższy link: www.czasomierzyk.pl

Cegiełka na wagę złota

Sosnowieckie hospicjum poza pomocą swoim podopiecznym, od ponad czterech miesięcy buduje Zagłębiowskie Centrum Wsparcia Opiekuńczo-Rehabilitacyjno-Psychologicznego. - W tym czasie były budynek szkoły bardzo się zmienił - mówią przedstawiciele hospicjum. Stopniowo powstaje nowe skrzydło, a wszelkie prace idą sprawnie. Realizacja budowy możliwa jest dzięki środkom unijnym i wsparciu naszych ofiarodawców. - Już dzisiaj pragniemy dziękować za każdą złotówkę - cegiełkę, dzięki której możemy tworzyć tak potrzebną w Zagłębiu instytucję – mówią w hospicjum.

Patronem biegu jest SILESION.PL

Czytaj więcej