Czytasz: Lubicie Wodny Plac Zabaw w Tychach? Mamy dla Was dobre wiadomości

Lubicie Wodny Plac Zabaw w Tychach? Mamy dla Was dobre wiadomości

Dobrą informacją na swoim profilu facebook’owym pochwalił się prezydent Andrzej Dziuba. - Plac wodny na Paprocanach cieszy się taką popularnością, że chcemy go odciążyć – potwierdzaj tyski urząd miasta.

Powstał w 2012 roku i już kilka miesięcy później zdobył tytuł jednego z piętnastki najbardziej niezwykłych placów na świecie (plebiscyt amerykańskiego portalu Flavorwire). Wodny Plac Zabaw w Tychach, bo o nim właśnie mowa, cieszy się niesłabnącą popularnością. Na tyle dużą, że...powstanie drugi.

„Postanowiliśmy wybudować kolejny w innej części miasta, być może w Parku Jaworek - będziemy rozmawiać o tym z mieszkańcami, tymczasem ogłosiliśmy przetarg na wykonanie koncepcji zagospodarowania terenu tego parku pn.: „Aktywny Jaworek - budowa wielofunkcyjnych stref aktywności sportowo-rekreacyjnych” - ogłosił w środę na swoim Facebook’u prezydent Andrzej Dziuba.

- Kiedy tylko pojawi się projekt nowego, wodnego placu zabaw, pokażemy go mieszkańcom – obiecuje Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa tyskiego magistratu.

Ten na Paprocanach pełen jest kolorów i atrakcji. Są tu m.in. podświetlane fontanny, tęcza wodna i tryskające wodą kwiaty.

Zobacz zdjęcia.

fot: https://www.facebook.com/WodnyPlacZabawTychy/

Czytaj więcej