Czytasz: "Łowcy głów" zatrzymali 31-latka z Bytomia podejrzanego o handel ludźmi

"Łowcy głów" zatrzymali 31-latka z Bytomia podejrzanego o handel ludźmi

Mężczyzna od dwóch lat ukrywał się w Niemczech. W jego schwytaniu pomogli "łowcy głów".

Jak informuje śląska policja, 31-latek z Bytomia podejrzany o handel ludźmi ukrywał się od dwóch lat, trudno było określić miejsce pobytu mężczyzny, z rozwiązaniem sprawy mieli również problem funkcjonariusze z Komendy Policji w Bytomiu. W związku z tym do akcji wkroczył Zespół Poszukiwań Celowych, czyli tzw. łowcy głów.

- Zaledwie kilkanaście dni zajęło naszym policjantom ustalenie, że od 2 lat Damian M. ukrywa się w Niemczech, poinformowano o tym stronę niemiecką. Stróże prawa z Niemiec, po otrzymaniu szczegółowych informacji od strony polskiej, zatrzymali poszukiwanego w grudniu 2018r. w zachodniej części Niemiec w mieście Duiburg. - informuje śląska policja.

W środę, 13 marca 2019 roku niemiecka policja przekazała poszukiwanego polskim policjantom. Damian M. obecnie przebywa w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze.

Zwykło się uważać, że "łowcy głów" to najlepsi z najlepszych. Ich celem jest znalezienie i schwytanie najgroźniejszych przestępców - odpowiedzialnych za porwania, mordestrwa, kierujących gangami. Zespół Poszukiwań Celowych powstał w 2001 roku, z inicjatywy Adama Rapackiego, który był wówczas zastępcą komendanta głównego policji. Łowcy głów działają w całym kraju, ich jednostki powstały we wszystkich komendach wojewódzkich policji.