Silesion.PL

serwis informacyjny

Loftmill debiutuje w .KTW I z ofertą najmu elastycznego

Biurowce .KTW

Dostęp do nowoczesnej przestrzeni w najbardziej renomowanym adresie na rynku biurowym Metropolii GZM – bez długoterminowych zobowiązań, z zapleczem konferencyjnym, pełnym wyposażeniem i serwisem, począwszy od jednego biurka. Loftmill, nowa marka jednej z najdłużej działających na rynku elastycznych biur serwisowanych w Polsce – firmy Rise.pl, rozpoczyna działalność w .KTW I z ofertą ponad stu stanowisk pracy. Jeszcze w tym roku marka planuje rozszerzenie działalności w .KTW II.

W marcu 2024 Loftmill rozpoczął działalność w katowickim biurowcu .KTW I oferując unikatowy koncept biur serwisowanych i powierzchni coworkingowych. Do dyspozycji przedsiębiorców jest ponad 120 stanowisk do pracy w różnej konfiguracji na powierzchni 1100 m.kw., w pełni umeblowanych i atrakcyjnie zaaranżowanych wnętrzach z kontrolą dostępu. Użytkownicy w ramach miesięcznego abonamentu mogą także korzystać z urządzeń biurowych, multimedialnych sal konferencyjnych, zaplecza kuchennego i strefy wypoczynku z bilardem. Co więcej korzystają z obsługi recepcyjnej, codziennego sprzątania i niezawodnego, bezpiecznego internetu.

Dzięki biurom serwisowanym i powierzchniom coworkingowym najemcy nie muszą podpisywać wieloletnich umów najmu, a w dodatku mogą elastycznie dostosowywać powierzchnię biura do bieżącego zapotrzebowania na przestrzeń pracy. Niezależnie od formy najmu, Loftmill stał się więc doskonałą alternatywą dla tradycyjnego wynajmu biura oferując dogodne warunki dla start-upów, freelancerów oraz sektora MMŚP – zapewnia Piotr Augustyn, prezes zarządu w Rise.pl.

Marka świadczy usługi zarówno na rzecz najemców kompleksu biurowego .KTW, jak i podmiotów z zewnątrz. Umowy z Loftmill, w przeciwieństwie do klasycznych form najmu, można podpisywać na krótkie okresy dzięki czemu pojawia się możliwość np. realizowania krótkoterminowych projektów, w których istotna jest dogodna i prestiżowa lokalizacja zapewniająca komfortowe warunki pracy. To optymalne rozwiązanie dla małych firm, startupów, ale również dużych przedsiębiorstw w fazie intensywnego rozwoju.

Polityka pracy hybrydowej wśród pracodawców przełożyła się na zwiększenie zainteresowania elastycznymi przestrzeniami biurowymi. Obecność biur serwisowanych Loftmill w kompleksie biurowym .KTW odpowiada na zmieniające się potrzeby obecnych i przyszłych najemców w zakresie szybkiego reagowania na zmiany w strukturze zatrudnienia oraz projektowe zaangażowanie większej liczby pracowników do pracy stacjonarnej. Obecnie firmy zasiedlające starsze peryferyjne biurowce, nierzadko wymagające nakładów na modernizację i dostosowania do oczekiwań pracowników, decydują się na zmniejszenie skali najmowanych pomieszczeń, lecz ze względu na dostępność komunikacyjną i ofertę spędzania czasu po pracy, przenoszą się do centrum miasta – mówi Kamil Krępa, dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate.

Biurowce .KTW to pierwsza lokalizacja Loftmill w województwie śląskim. Oddziały firmy funkcjonują już m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Wrocławiu, Lublinie oraz w Łodzi. Dzięki usłudze multilokalizacji  użytkownicy mają dostęp do biur w każdym oddziale. Umowa z TDJ Estate została zawarta na 10 lat i obok funkcjonującego już autorskiego modelu inkubatora jest kolejną alternatywą dla tradycyjnych form najmu powierzchni w biurowcach .KTW.

Inkubator w .KTW powstał z myślą o podmiotach, które debiutują na katowickim rynku i chcą mieć gwarancję ekspansji w ramach jednej lokalizacji pod tym samym adresem. Widzimy, że ta formuła się sprawdza. Firmy, które pierwotnie zgłosiły możliwość zwiększenia zapotrzebowania na powierzchnie biurowe, zrealizowały ją w wyższym biurowcu .KTW II. Oferta Loftmill uzupełnia ten model i staje się szansą dla podmiotów o różnorodnej skali na nieograniczony rozwój – dodaje Kamil Krępa, dyrektor ds. najmu i zarządzania portfelem nieruchomości w TDJ Estate.

Wkrótce w ofercie Loftmill pojawią się także biura w .KTW II. Drugi etap zakłada bowiem uruchomienie na powierzchni typowej kondygnacji kolejnych biur serwisowanych oraz na parterze przestrzeni, która będzie łączyć koncepcję kawiarni, wielofunkcyjnej sali spotkań oraz strefy coworkingowej. Dodatkowym atutem będzie możliwość korzystania z zielonego skweru tuż przed kompleksem biurowym, zwiększając tym samym gamę wydarzeń dla Społeczności .KTW i osób odwiedzających.

W przestrzeniach Loftmill zależy nam na wykreowaniu unikatowej społeczności, która rozwija swoje zainteresowania nie wyłącznie w obszarze zawodowym, lecz także realizacji swoich pasji oraz warstwy merytorycznej i networkingu. Dlatego od ponad dziesięciu lat organizujemy szereg aktywności dla firm obecnych w naszych przestrzeniach, gościmy wiele konferencji i wyśmienitych gości oraz prowadzimy akcje charytatywne dla potrzebującychKatarzyna Augustyn, Chief Marketing Officer w Loftmill.

Biurowce .KTW to flagowa inwestycja komercyjna w portfolio TDJ Estate. Kompleks stanowią dwa budynki, które dostarczyły 65 tys. m.kw. powierzchni najmu. Pierwszy z nich został uruchomiony w 2018 roku i jest wynajęty w ponad 90%. Drugi uzyskał pozwolenie na użytkowanie w 2022 roku, a poziom jego komercjalizacji przekroczył 62%. Obok Loftmill najemcami biurowców są m.in. PwC Service Delivery Center, Fujitsu Poland, EY, SD Worx, AMMEGA, LKQ Europe, Vaillant Group, PubNub i LUX MED.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024