Czytasz: List od świętego Mikołaja?

List od świętego Mikołaja?

A czy twoje dziecko dostało kiedyś list od... świętego Mikołaja?

W Polsce mikołajki obchodzone są tradycyjnie 6 grudnia jako wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa Miry. Rankiem tego dnia dzieci, które były grzeczne przez cały rok, dostają prezenty ukryte pod poduszką czy w skarpecie.  

Tradycją jest, że małe dzieci piszą list do świętego Mikołaja. A czy twoje dziecko dostało kiedyś… list zwrotny od pana z długą białą brodą?

Teraz to możliwe! Na stronie listodmikolaja.fdds.pl możesz wypełnić gotowy szablon listu od Mikołaja dla twojego malucha… i nie tylko! Pan w czerwonym stroju napisze też list do dorosłych „dzieci”!

Jak wygląda list od św. Mikołaja?

Na stronie internetowej wybierasz treść listu od św. Mikołaja. Podajesz m.in. imię dziecka, jego wiek, płeć itp.

Do stworzenia listu możesz wykorzystać jedną z świątecznych grafik, które znani artyści przygotowali dla małych i dużych dzieci.

Koszt wysłania listu od św. Mikołaja to dowolna darowizna. Cała suma zostaje przekazana Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Darowizna w wysokości 17zł pozwala pracownikom fundacji przeprowadzić 8 rozmów z dziećmi w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Z kolei 33zł pomoże rozpocząć diagnozę psychologiczną dziecka i zaplanować jego dalszą przyszłość. Oczywiście każdy może przekazać wyższą kwotę.

Kiedy dotrze list od św. Mikołaja?

Listy od św. Mikołaja zostaną dostarczone w dwóch terminach – na Mikołajki, 6 grudnia (listy napisane do 27 listopada) i na Wigilię, 24 grudnia (listy napisane od 28 listopada do 18 grudnia).

To piękna inicjatywa, ponieważ uszczęśliwiamy nasze dzieci, jednocześnie pomagając innym.

Czytaj więcej