Czytasz: Górnicy z Krupińskiego wyjdą na ulicę?

Górnicy z Krupińskiego wyjdą na ulicę?

W Suszcu górnicy wyjdą na ulicę?

Związkowcy z kopalni Krupiński policzyli wczoraj głosy górników w sprawie obrony kopalni - to wynik wtorkowego spotkania rady krajowej sekcji górnictwa węgla kamiennego NSZZ Solidarność. Związkowcy z Krupińskiego zaczęli od liczenia, ilu pracowników ich kopalni sprzeciwia się jej likwidacji. W poniedziałek zapadną kolejne decyzje.

Kopalnia Krupiński, decyzją walnego zgromadzenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej, ma zostać przekazana do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Wczoraj na każdej ze zmian górnicy głosowali za tym, czy chcą by ich kopalnia została zamknięta.

Jak mówi Mieczysław Kościuk, przewodniczący Solidarności w kopalni Krupiński, na pierwszej i czwartej zmianie aż 90 proc. górników udzieliło poparcia dla dalszego funkcjonowania kopalni. Na zmianie drugiej i trzeciej takiego samego poparcia udzieliło 85 proc. górników.

Kolejne decyzje w sprawie likwidacji Kupińskiego mają zostać podjęte w poniedziałek, do tego czasu żadne oficjalne masówki nie są przewidziane. Kościuk przyznaje jednak, że słyszał rozmowy górników, z których wynika, że nie wykluczają wcześniejszego wyjścia na ulicę i blokady dróg.

Czytaj więcej