Silesion.PL

serwis informacyjny

Liga Mistrzów EAFF Amp Futbol w Krakowie 20-22 maja 2022 r.

Liga Mistrzow EAFF Amp Futbol w Krakowie 20 22 maja 2022 r.

Liga Mistrzow EAFF Amp Futbol w Krakowie 20 22 maja 2022 r.

Liga Mistrzów EAFF wraca i zostanie rozegrana w Krakowie w dniach 20-22 maja 2022 roku.

W maju do Krakowa zawita osiem najlepszych drużyn z Europy, które w ubiegłym roku wywalczyły w swoich krajach mistrzowskie tytuły w tej odmianie piłki nożnej. Są to – obok Wisły KrakówManchester City (Anglia), Vicenza Calcio (Włochy), Etimesgut Belediyesi (Turcja), Laman Az Grozny (Rosja), AFC Tbilisi (Gruzja), FC JOUY-LE-MOUTIER (Francja) i Qarabağ FK (Azerbejdżan). Wisła, obok mistrzów Turcji i Anglii, będzie jednym z faworytów do zwycięstwa w imprezie.

Faza grupowa rozgrywek odbędzie się na stadionie Garbarni, zaś walka o złoty medal rozegrana zostanie na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie, gdzie na co dzień w Ekstraklasie rywalizuje 13-krotny mistrz Polski prowadzony przez trenera Adriána Guľę. Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków oraz TS Wisła Kraków SA, a jego Ambasadorem został dobrze znany na świecie wybitny piłkarz i Kapitan Białej Gwiazdy – Jakub Błaszczykowski.

W poprzedniej edycji pięć klubów z pięciu krajów, pomimo trudnej sytuacji międzynarodowej, spotkało się w tureckim Gaziantep w dniach 21-23 maja, by walczyć o miano najlepszej drużyny klubowej Amp Futbol w Europie.

Wszystkie drużyny pokazały niesamowitą walkę i świetny poziom sportowy. Finałowy mecz turnieju, rozegrany pomiędzy Şahinbey a Legią Warszawa (4:1) przy pełnych trybunach.

Klasyfikacja końcowa Ampfutbolowej Ligi Mistrzów Piłki Nożnej 2021:

  1. Şahinbey Belediye , TURCJA
  2. Legia Warszawa, POLSKA
  3. Vicenza Calcio , WŁOCHY
  4. Karabach FK , AZERBEJDŻAN
  5. AFC Tbilisi , GRUZJA

Król strzelców – Rahmi / Fatih (Şahinbey)
Najlepszy piłkarz – Lastowski (Legia)
Najlepszy bramkarz – Hemidov (Karabakh )
FAIR PLAY – Argento (Vicenza)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author