Silesion.PL

serwis informacyjny

Liga będzie ciekawsza. Przełomowy moment PZU Amp Futbol Ekstraklasy!

Liga bedzie ciekawsza. Przelomowy moment PZU Amp Futbol Ekstraklasy 3

Liga bedzie ciekawsza. Przelomowy moment PZU Amp Futbol Ekstraklasy 3

Legia Warszawa wygrała IV turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy i zmniejszyła stratę do lidera. Końcówka sezonu będzie więc jeszcze bardziej niezwykła.

Do zwycięstwa w Warszawie Legię poprowadzili również Bartosz Łastowski (król strzelców i najlepszy zawodnik turnieju) oraz głośno dopingujący kibice. – Czuliśmy ich wsparcie, bardzo nam pomogli – przyznaje Jakub Popławski, bramkarz Legii.

A kibice byli również świadkami przełomowego, być może, wydarzenia. Po raz pierwszy w tym sezonie i po raz pierwszy w historii Warty Poznań w ogóle, na boisku pojawiła się kobieta – Monika Kukla. – Dla mnie to było coś wyjątkowego! Jest tu zupełnie inna atmosfera i zupełnie inaczej niż w narciarstwie biegowym i biathlonie, które trenuję na co dzień. Mam nadzieję, że zostanę w ampfutbolu na długo – przyznaje Kukla, wszechstronna sportsmenka, która dopiero zaczęła trenować ampfutbol, a już zadebiutowała w rozgrywkach ligowych.

Kukla jest pierwszą kobietą od kilku sezonów, która uczestniczy w rozgrywkach. – Chcę pokazać, że dziewczyny też mogą grać w ampfutbol. Mam nadzieję, że wkrótce pojawi się więcej kobiet uprawiających ampfutbol i udowodnimy, że jest to sport również dla pań – uśmiecha się zawodnika Warty Poznań.

Siódmy sezon PZU Amp Futbol Ekstraklasy zakończy się 6-7 listopada w Krakowie, gdzie kibiców i zawodników czekają olbrzymie emocje. Wciąż faworytem do zdobycia mistrzostwa wydają się zawodnicy Wisły Kraków, którzy mają trzy punkty przewagi nad Legią i będą kończyli sezon przed własną publicznością. – Nie zawsze oznacza to przewagę. Kibice mogą ponieść Wisłę do zwycięstwa, ale ich doping może powodować dodatkową presję, której i tak nie brakuje. Postaramy się wygrać wszystkie mecze i zatrzymać mistrzowski tytuł w Warszawie – deklaruje Mateusz Ślusarczyk, zawodnik Legii Warszawa.

IV turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy

Sobota, 23 października

  • Legia Warszawa – Warta Poznań 3:0
  • Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Widzew Łódź 4:0
  • Wisła Kraków – Warta Poznań 1:0
  • Legia Warszawa – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 0:0
  • Wisłą Kraków – Widzew Łódź 6:0

Niedziela, 24 października

  • Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 1:0
  • Legia Warszawa – Wisła Kraków 3:0
  • Warta Poznań – Widzew Łódź 1:0
  • Wisła Kraków – Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 3:1
  • Legia Warszawa – Widzew Łódź 10:0

Król strzelców – Bartosz Łastowski (Legia Warszawa)
Najlepszy zawodnik turnieju – Bartosz Łastowski (Legia Warszawa)
Najlepszy bramkarz turnieju – Przemysław Nadobny (Warta Poznań)

Tabela po 16 z 20 kolejek:
1. Wisła Kraków 39 punktów
2. Legia Warszawa 36 punktów
3. TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 30 punktów
4. Warta Poznań 8 punktów
5. Widzew Łódź 2 punkty

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author