Czytasz: Lidl ostrzega! Uwaga na oszustów!

Lidl ostrzega! Uwaga na oszustów!

Sieć sklepów Lidl wydała oficjalny komunikat w sprawie oszustów poszywających się pod firmę. Jednocześnie ostrzega swoich klientów na portalach społecznościowych. O co chodzi? O otrzymywanie przez klientów firmy SMS-y, która, korzystając z domen o podobnych adresach,  zachęca do udziału w konkursach.

Fałszywe konkursy. Jak wygląda oszustwo "na Lidla"?

Oficjalna witryna Lidla w Polsce ma adres www.lidl.pl. Oszuści wykorzystują m.in. adres http://lidl-pl.site. Zazwyczaj w tego typu oszustwach podszywający się starają się w adresach www czy wiadomościach pocztowych stosować adresy, które zawierają oryginalną część nazwy.


"Hej, Lidl rozdaje vouchery o wartości 1000PLN. Ja swój już mam. Odbierzcie swój, póki jeszcze trwa promocja http://lidl-pl.site Podziękujecie mi później" - tego typu wiadomości pojawiają się w SMS-ach, internauci informują także o wiadomościach wysyłanych komunikatorem WhatsApp.

Sieć Lidl nie bierze za nie odpowiedzialności. Jeśli nie jesteśmy pewni adresu www, lub mamy podejrzenie, że może to być oszustwo, najlepiej w wyświetlający się link nie klikać, ani nie wpisywać go w oknie przeglądarki. Jest duża szansa, że może to być strona słudząca wyłudzaniu pieniędzy lub danych osobowych. Możemy także narazić się na zawirusowanie smartfona lub komputera.

Lidl ostrzega przed oszustami

"Uwaga! Bądź czujny, gdy bierzesz udział w internetowych konkursach!" - czytamy w oświadczeniu na stronie FB Lidla. "Otrzymujemy sygnały o konkursach, których organizatorzy podszywają się pod firmę Lidl Polska wykorzystując łudząco podobne do oficjalnego adresy stron internetowych. Chcielibyśmy poinformować, że tylko konkursy promowane na oficjalnych kanałach społecznościowych Lidl Polska:

oraz te, o których informacje znajdziesz na stronie www.lidl.pl i w dystrybuowanych gazetkach reklamowych są konkursami bezpiecznymi. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności."

 

Czytaj więcej