Czytasz: Liderzy Koalicji: „Chodzi o przyszłość. Chodzi o wolność”

Liderzy Koalicji: „Chodzi o przyszłość. Chodzi o wolność”

Schetyna, Lubnauer i Nowacka na Stadionie Śląskim wzywają do głosowania na Koalicję Obywatelską.

Na finał kampanii wyborczej liderzy Koalicji Obywatelskiej przyjechali na Śląsk. W Chorzowie przekonują, że tylko głos na ich listę pozwoli na zachowanie niezależności samorządu.

- Stawka tych wyborów jest duża. Chodzi o przyszłość. Chodzi o wolność - mówi Grzegorz Schetyna. - Nikt sobie nie wyobraża Śląska, że decyzje będą podejmowane w partyjnej centrali. Nie da się tym wielkim skomplikowanym regionem zarządzać na odległość. Bez sprawnego samorządu, Śląsk pogrążyłby się w chaosie. Nie dajcie sobie tego odebrać - dodaje szef Platformy Obywatelskiej.

Grzegorz Schetyna apeluje do wyborców PO, sympatyków Nowoczesnej, ale także wyborców lewicy oraz zawiedzionych zwolenników PiS

- „Dobra zmiana” wchodzi w etap przekrętów. Wzięli się za wielkie pieniądze. Czują się bezkarni. Dla nich Polska, to łakomy kąsek, to skrzynia ze skarbami. Nie możemy dopuścić, by te skarby rozkradli. Wzywam do głosowania na Koalicję obywatelską, na listę nr 4. Polska ma przyszłość. A wszystko jest w naszych rękach - mówi Schetyna.

Katarzyna Lubnauer przekonuje, że samorządy potrzebują kobiecego spojrzenia.

- Zdecydujmy jakiej chcemy Polski. Żeby samorząd był przyjazny. Na miarę każdego z nas. Chcemy pomocy w godzeniu, aktywności zawodowej i życia prywatnego. Polska samorządowa musi stać się bastionem europejskości. My chcemy dumy z naszych miast i regionów, z Unii Europejskiej. Stqwka tych wyborów jest zbyt wysoka by pozostać w domu - mówi liderka Nowoczesnej.

- Ich łączy chciwość. Nas łączy marzenie - dodaje Barbara Nowacka. - Koalicja Obywatelska pozwoli powiedzieć zachłannej władzy PiS dość. 21 października wybieramy pomiędzy konstytucją, sprawiedliwością, demokracją a pogardą, Morawieckim, Kaczyńskim i innymi Misiewiczami. Koalicja Obywatelska, albo zgnilizna. Ich łączy chciwość. Nas łączy marzenie

Dariusz Joński zaapelował do wyborców lewicy o postawienie na listy Koalicji Obywatelskiej.

Marszałek Wojciech Saługa podkreśla, że ostatnie lata śląskiego samorządu to dobre inwestycje w całym regionie, który zmienia swoje oblicze.

Czytaj więcej