Czytasz: „Liczy się dobra zabawa oraz pomoc najmłodszym” [ZDJĘCIA i WIDEO]

„Liczy się dobra zabawa oraz pomoc najmłodszym” [ZDJĘCIA i WIDEO]

Pierwszy taki orkiestrowy chorzowsko-świętochłowicki bieg na Skałce.

Za nami już V Bieg z sercem WOŚP oraz IV Nordic walking z sercem WOŚP. Po raz pierwszy ten chorzowski bieg zorganizowano w… Świętochłowicach. Pętla liczyła 1,7 km po to, żeby każdy mógł ją przebiec. Niektórzy decydowali się przekroczyć linię mety raz. Inni robili to wielokrotnie. Biegaczy nie zrażał ani deszcz, ani wiatr. Na linii startu stanęło ponad 650 biegaczy i miłośników spacerów z kijkami.

- Zebraliśmy tutaj 650 osób, które wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy - mówi Alicja Pochmara z chorzowskiego sztabu WOŚP. - To już piąty bieg chorzowskiego sztabu, ale w tym roku połączyliśmy siły ze sztabem ze Świętochłowic, żeby ten bieg ulepszyć, zmienić trasę i zorganizować go na terenie OSiR-u - dodaje.

W zeszłym roku chorzowski sztab zebrał 71 tys. zł.

- Mamy nadzieję, że w tym roku będzie ok. 80 tys. Jak będzie mniej, to będziemy musieli coś zlicytować - mówi Alicja Pochmara. 

Finał 27. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy skupiony jest na zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków. Do szpitali trafić mają tak zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Czytaj więcej