Czytasz: Lewe papierosy i alkohol w Gliwicach

Lewe papierosy i alkohol w Gliwicach

59-latka oraz jej 72-letni współpracownik zatrzymani. Odpowiedzą za nielegalny handel.

Wczoraj po południu na jednym z targowych stoisk przy ulicy Pod Murami policjanci zatrzymali 59-letnią kobietę, która miała przy sobie 16 butelek z alkoholem i 2315 paczek papierosów różnych marek – wszystko bez znaków akcyzowych.

W tym samym czasie stróże prawa przeszukali jedno z gliwickich mieszkań, w którym prowadzona była dystrybucja i przelewany spirytus niewiadomego pochodzenia. 72-letni gliwiczanin, który współdziałał z kobietą zatrzymaną na targowisku, miał w swoim mieszkaniu 31 butelek alkoholu bez znaków akcyzowych.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego towaru oszacowana została przez Śląski Urząd Celno-Skarbowy na blisko 34 tysiące złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, za popełnione przestępstwo zatrzymanym grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat dwóch lub obie te kary łącznie. 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
2 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
5 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...

News
6 godzin temu Dzisiaj za darmo sprawdzisz światła w samochodzie

Dzisiaj (15 grudnia) w wybranych stacjach, kierowcy za darmo mogą skontrolować i ustawić światła w samochodzie.

Czytaj więcej

#gliwice #alkohol #papierosy