Czytasz: LGP w Wiśle: Na początek „drużynówka”

LGP w Wiśle: Na początek „drużynówka”

Światowe skoki narciarskie znów zawitały do Wisły. Już dziś na skoczni im. Adama Małysza, zobaczymy czołowych zawodników w walce podczas pierwszych zawodów Letniej Grand Prix w tym sezonie. W konkursie drużynowym powalczy 13 zespołów, w tym Polacy.

Piątkowe popołudnie w Wiśle zapowiada się naprawdę emocjonująco. Po czteromiesięcznej przerwie od skoków narciarskich, dzisiaj na igielicie zobaczymy światową czołówkę w walce o jak najlepsze lokaty w konkursie drużynowym. Na liście startowej znalazło się 13 zespołów z Kazachstanu, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Szwajcarii, Rosji, Czech, Japonii, Słowenii, Norwegii, Niemiec, Austrii, a także Polski. Biało-czerwonych reprezentować będą: Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki oraz Maciej Kot - złota czwórka z Mistrzostw Świata w Lahti.

Utrudnienia w Wiśle. Dziś finał FIS Grand Prix

We wczorajszych kwalifikacjach, najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Kot po skoku na odległość 128 metrów. Tuż za nim uplasował się Dawid Kubacki, lądując na 125 metrze. Kamil Stoch skoczył 123 metry, tak samo jak Piotr Żyła. Ci zawodnicy zajęli kolejno 13. i 15. miejsce.

Początek piątkowej rywalizacji zaplanowano na godzinę 17:30. Pierwszą serię konkursu drużynowego poprzedzi oficjalny trening, który zostanie rozegrany godzinę wcześniej. Całe zawody będzie transmitować TVP1.

Maciej Kot zwycięzcą kwalifikacji!

Do tej pory Polacy czterokrotnie stawali na podium „drużynówki” podczas Letniej Grand Prix w Wiśle. W 2012 roku zajęli drugie miejsce, zaś w 2013, 2014 i 2015 roku, nasza reprezentacja nie schodziła z najwyższego stopnia podium. Rok temu biało-czerwoni uplasowali się na szóstej pozycji.

Jak będzie tego lata? Przypomnijmy, że to do Polaków trafił Puchar Narodów za miniony sezon zimowy. Warto jednak zauważyć, iż sezon narciarski na skoczków i sztabów szkoleniowych nie jest priorytetowy, szczególnie w obliczu zbliżających się igrzysk olimpijskich. Pozostaje nam mocno zacisnąć kciuki i dmuchać naszej czwórce pod narty!

Letnia Grand Prix w Wiśle - program zawodów

Letnia Grand Prix Wisła 2017 - 14.07.2017, piątek - konkurs drużynowy

  • 16:30 - seria próbna
  • 17:30 - pierwsza seria konkursowa
  • seria finałowa
  • ceremonia rozdania nagród

Letnia Grand Prix Wisła 2017 - 15.07.2017, sobota - konkurs indywidualny

  • 16:30 - seria próbna
  • 17:30 - pierwsza seria konkursowa
  • seria finałowa
  • ceremonia rozdania nagród

Letnia Grand Prix Wisła 2017 - 16.07.2017, niedziela

  • wyjazd ekip

Komunikacja podczas zawodów w Wiśle

W dniach 13 - 15 lipca komunikacja regularna na liniach do Wisły Czarnego i Wisły Malinki prowadzona będzie zgodnie z rozkładem jazdy podanym na tablicach przystankowych.

Ponadto uruchomione zostaną dodatkowe kursy na czas dojazdu i odwozu kibiców. I tak:

- miejsce odjazdu na skoki do Nowej Osady skrzyżowanie: przystanek przy cukierni i aptece koło Placu Hoffa oraz przystanek ul. Olimpijska,

- miejsce odjazdu po skokach do Wisły ul. Kolejowa: skrzyżowanie Nowa Osada, przystanek na drodze z Czarnego,

- przewóz kibiców w ramach dodatkowej komunikacji odbywać się będzie na podstawie wykupionego w autobusie biletu „tam + powrót”,

- odjazdy dodatkowych autobusów na skoki: co 20 minut z możliwością częstszych odjazdów stosownie do potrzeb, dnia:

14 lipca - od godz. 15.00 do godz. 17.15,

15 lipca - od godz. 15.00 do godz. 17.15,

- odwóz chętnych kibiców po skokach narciarskich nastąpi do 40 minut od ich zakończenia na podstawie wykupionego w autobusie biletu oraz w miarę zapełniania autobusów i przejezdności drogi.

Czytaj więcej