Czytasz: Wielki powrót wakacyjnego hitu! Letni Ogród Teatralny już niedługo

Wielki powrót wakacyjnego hitu! Letni Ogród Teatralny już niedługo

Przed nami kolejna edycja ulubionej wakacyjnej imprezy wielu katowiczan.

Przez całe wakacje, począwszy od 1 lipca, najlepsze polskie teatry będą się wystawiać w Katowicach. Wszystko w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego, który po raz dwudziesty odbędzie się w okresie wakacji. Bilety sprzedawane są tuż przed spektaklami i co roku ustawia się po nie długa kolejka. Widzowie czekają, by zobaczyć teatry z górnej półki. Nie inaczej będzie w tym roku. Czekają na nas spektakle, kabarety, a na dzieci - Grządka Teatralna.

W czasie dziewięciu weekendów zobaczymy takie sztuki jak „Boeing, Boeing – odlotowe narzeczone” krakowskiego Teatru Bagatela, „Alibi od zaraz” warszawskiego Teatru Capitol, „Polska 120” wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora. Nie można przegapić sztuk „Seks w życiu kobiety” Teatru Gudejko z Warszawy i „Kolacja dla głupca” Wrocławskiego Teatru Komedia. Katowicki Teatr Korez wystawi sztuki „Mianujom mie Hanka” i „Mrożoną papugę”. Przedstawienia będą pokazywane w soboty o godz. 21.

Na niedziele zaplanowano kabarety i koncerty. Kabaret Hrabi wystąpi w pierwszy weekend lipca. Zagra też Krzikopa, czyli nowoczesny zespół odradzający muzyczne tradycje Górnego Śląska, opierający się na starych ludowych przyśpiewkach, ukazujących bogatą przeszłość regionu. Grupa pojawi się z programem „Bydzie larmo”.

Dzieci obejrzą „Brzydkie kaczątko”, „Doktora Dolittle i jego zwierzęta”, „Jacka i Placka na tropie księżyca” czy „Piotrusia Pana”. Spektakle dla najmłodszych w niedziele o godz. 15. W Galerii Teatru Korez zobaczymy wystawy, w tym ekspozycję przygotowaną z okazji 20-lecia LOTu.

Letni Ogród Teatralny rozpocznie się 1 lipca i potrwa do 26 sierpnia w podcieniach Miasta Ogrodów w Katowicach.

Bilety na spektakle dla dorosłych kosztują 15 zł, na kabarety i koncerty 20 zł, a na Letnią Grządkę Teatralną wstęp jest wolny. Bilety są sprzedawane tylko godzinę przed rozpoczęciem spektaklu / koncertu.

Czytaj więcej