Silesion.PL

serwis informacyjny

Leszek Bartnicki zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu KP GKS Tychy

Leszek Bartnicki zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu KP GKS Tychy

W trakcie wtorkowego posiedzenia rady nadzorczej KP GKS Tychy S.A. Leszek Bartnicki złożył rezygnację. Prezes spółki poinformował pisemnie o swojej decyzji większościowego akcjonariusza. Sternik tyskiego klubu na stanowisku pozostanie do końca miesiąca.

– Dziękuję Leszkowi za jego pracę i wkład włożony w rozwój klubu w ostatnich latach. Chcę mu również podziękować za pracę wykonaną podczas procesu inwestycyjnego. Byliśmy zaskoczeni jego decyzją, którą ogłosił na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej. Życzę mu wszystkiego najlepszego zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. – mówi Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

– Na razie zarząd będzie liczył dwóch członków, a rada nadzorcza zdecyduje, czy zostanie wybrany trzeci członek lub też nowy prezes – dodaje Maximilian Kothny, członek zarządu KP GKS Tychy.

Leszek Bartnicki na stanowisko prezesa zarządu KP GKS Tychy został powołany w lipcu 2019 roku. Głównymi zadaniami sternika tyskiego klubu był rozwój Akademii Piłkarskiej oraz ugruntowanie pozycji zespołu w czołówce pierwszej ligi. W sezonie 2020/2021 tyszanie byli bardzo blisko awansu do ekstraklasy. „Trójkolorowi” na koniec ligowych zmagań zajęli trzecie miejsce i w półfinale baraży przegrali z Górnikiem Łęczna.

Bardzo dobrym wynikiem zakończyła się również pucharowa kampania w 2020 roku. Na drodze do finału na PGE Narodowym w ćwierćfinale stanęła Cracovia, która w Tychach wygrała dopiero po dogrywce.

Drużyna GKS-u Tychy była sukcesywnie odmładzana. Wielokrotnie na boisku pojawiało się wielu wychowanków, a na ten moment w klasyfikacji Pro Junior System klub zajmuje pierwsze miejsce.

Progres zrobił również drugi zespół GKS-u Tychy. W ubiegłym sezonie tyszanie wygrali swoją grupę i dopiero w barażach o trzecią ligę przegrali z rezerwami Rakowa Częstochowa. Ponadto po raz pierwszy w historii klubu zespół U-17 zagrał w Centralnej Lidze Juniorów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024