Czytasz: Lekarze i pacjenci szpitala odpowiedzą za łapówkarstwo

Lekarze i pacjenci szpitala odpowiedzą za łapówkarstwo

159 zarzutów korupcyjnych.

159 zarzutów korupcyjnych usłyszało trzech lekarzy z jednego ze szpitali w Sosnowcu i kilkudziesięciu pacjentów, którzy mieli im wręczać łapówki w zamian za przyspieszanie terminów wizyt u specjalistów. Wszyscy wkrótce odpowiedzą przed sądem.

O zakończeniu śledztwa w tej sprawie, prowadzonego przez funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Korupcją komendy wojewódzkiej w Katowicach, poinformował we wtorek zespół prasowy śląskiej policji. Postępowanie nadzorowała Prokuratura Rejonowa Sosnowiec-Północ.

- W całej sprawie przedstawiono łącznie 159 zarzutów korupcyjnych – usłyszało je trzech lekarzy oraz 39 pacjentów i członków ich rodzin. Śledczy ustalili, że medycy przyjmowali kwoty od 50 do 10 tys. zł- powiedziała PAP rzeczniczka śląskiej policji podinsp. Aleksandra Nowara.

Według prowadzących śledztwo, do przekazywania pieniędzy dochodziło podczas udzielania świadczeń medycznych z zakresu chirurgii i proktologii. Za łapówki pacjenci lub ich bliscy mogli liczyć na przyspieszenie terminu wizyty.

Jak szacują policjanci, trzej lekarze sosnowieckiego szpitala od 2014 do 2016 roku mogli przyjąć od pacjentów i ich rodzin łapówki w łącznej kwocie nie mniejszej niż 20 tys. zł. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił właśnie do sądu. (PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Czytaj więcej