Czytasz: Z Pyrzowic na weekend w ciepłe kraje

Z Pyrzowic na weekend w ciepłe kraje

Wystarczy wsiąść w samolot, by cieszyć się letnią pogodą. I wcale nie musi być drogo.

Zima zaczęła się na dobre. Na ulicach korki, na chodnikach plucha, a do tego ciemno i zimno. Możemy założyć cieplejszy szalik. Możemy obejrzeć komedię, która poprawi nam humor. A możemy też wsiąść w samolot i spędzić weekend w ciepłych krajach. Często za grosze.

Przykłady? 

Wybieramy Ejlat, czyli miasto o największej ilości słonecznych dni w Izraelu.

W grudniu temperatury sięgają tam 27 stopni. To oaza żyjąca rytmem wyznaczanym przez słońce, pustynię, morze i przyrodę. Jest to największy i najbardziej luksusowy kurort Izraela znajdujący się na wybrzeżu Morza Czerwonego w Zatoce Akaba.

Taka podróż może być dobrym pomysłem na przełamanie zimowej chandry. Samoloty WizzAir latają z Katowic do Izraela w poniedziałki i piątki. No to lecimy. Wybieramy piątek, 8 grudnia. Powrót w poniedziałek, 11 grudnia. Podróż kosztuje nas 208 zł w obie strony!

Do Dubaju czy Agadiru? 

Szukamy innych pomysłów na weekend w ciepłych krajach. Może Dubaj? Lecimy z Katowic w sobotę i wracamy we wtorek. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest bardzo ciepło, a temperatury sięgają 26 st. C. Za bilety lotnicze zapłacimy już więcej. Z Katowic do Dubaju w najbliższy weekend zapłacimy ponad tysiąc złotych.

Kiedy u nas jest zimno i deszczowo, w Maroku woda w oceanie ma 19 stopni, a temperatura powietrza waha się w okolicach 20-22 stopni Celsjusza.

Lecimy do Agadiru, modnego miasta na południu Maroka, nad Oceanem Atlantyckim.

Znajdziemy tam szerokie plaże i piękną pogodę - przez 300 dni w roku świeci tam słońce! Lot kosztuje 189 zł, ale potrzebujemy tygodniowego urlopu. Samoloty do Agadiru latają w czwartki.

Gdzie jeszcze polecimy z Katowic?

Ponad 20 st. C jest na Teneryfie, jednej z Wysp Kanaryjskich. Tam polecimy w środę i wrócimy w niedzielę. W tych samych dniach polecimy do Tel Awiwu. A od marca Wizz Air uruchomi loty do Aten. Jeśli ktoś chciałby odwiedzić stolicę Grecji już teraz, może skorzystać z linii Ryan Air. Polecimy w czwartek, a wrócimy w niedzielę.

Czytaj więcej