Czytasz: Lech Majewski napisał książkę

Lech Majewski napisał książkę

“Pejzaż intymny” będzie miał swoją premierę w czasie Śląskich Targów Książki.

Książka „Pejzaż intymny. Rozmowy autobiograficzne o świecie i o sztuce” to autoportret artysty, w którym Lech Majewski przybliża swoje spojrzenie na świat.

Robi filmy, pisze książki, maluje i rzeźbi

Charlotte Rampling, David Bowie, Viggo Mortensen, Dennis Hopper, Gary Oldman, Karen Black, Benicio Del Toro, George Romero, Michael York, Rutger Hauer, Josh Hartnett, John Malkovich… to tylko niektóre z gwiazd jego filmów.

Jego dzieła wyświetlane są w kinach, ale goszczą również w najbardziej prestiżowych galeriach i muzeach świata. Żyje i pracuje w Nowym Jorku, Rio de Janeiro, Londynie, Wenecji, Los Angeles i Katowicach. Nieustannie tworzy. Życie poświęcił sztuce, nie tylko kinu. Mówi, że jest przede wszystkim malarzem i poetą. Wystawia sztuki, opery, pisze, fotografuje.

Jego światowa kariera rozpoczęła się wraz z filmem Rycerz, który w Polsce oceniono jako „ambitną porażkę”. Na urządzony o dziewiątej rano pokaz w Gdyni przyszło tylko kilka osób. Wśród nich był jednak krytyk z „Timesa”. Zachwycił się. Jedna recenzja pociągnęła za sobą kolejne. Przyszło zaproszenie na festiwal w Cambridge. Z Wielkiej Brytanii nie wrócił już do Polski. Na swoim koncie ma takie dzieła jak „Basquiat – Taniec ze śmiercią”, „Wojaczek”, „Angelus”, „Ogród rozkoszy ziemskich” czy „Młyn i krzyż”. Właśnie pracuje nad filmem „Dolina Bogów”.

Majewskiego spotkamy na targach książki

Premiera nowej książki Lecha Majewskiego odbędzie się na 3. Targach Śląskich w Katowicach. Będzie też można spotkać się z autorem w  sobotę, 11 listopada, w godz. 11-12 (miejsce spotkania: Forum 1). Po spotkaniu, przy stoisku nr 65 Lech Majewski będzie podpisywał swoje książki.

Czytaj więcej