Czytasz: Wagoniki Lecha już gotowe!

Wagoniki Lecha już gotowe!

Powstający w Śląskim Wesołym Miasteczko rollercoaster będzie największym tego typu urządzeniem w Europie Środkowo-Wschodniej.

AKTUALIZACJA:

Wagoniki Lech Coastera od Vekoma Rides Manufacturing B.V. gotowe! - poinformowało na Facebooku Śląskie Wesołe Miasteczko.

- Już niedługo zabiorą Was w historyczną podróż z prędkością 95 km/h!

 

Wcześniej pisaliśmy:

Nazwa urządzenia Lech Coaster nawiązuje do legendy o Lechu, legendarnym twórcy państwa polskiego. Jego wysokość to 40 metrów, długość toru 908 metrów, 4 inwersje, maksymalna prędkość 95km/h.

W strefie Lecha, poza urządzeniem, do którego będziemy wchodzili przez zamek, powstanie restauracja rycerska na ok. 600 osób, sklep z pamiątkami oraz mały punkt gastronomiczny.

Lech Coaster w Śląskim Wesołym Miasteczku - zdjęcia z budowy:

- Przebudowie ulega ponad 60% atrakcji, które zyskają nowy wygląd i nową tematykę opowiadając różnego rodzaju legendy, baśnie i powiadania - tłumaczy Kamil Michno, rzecznik prasowy Śląskiego Wesołego Miasteczka. - Na wejściu czekać będzie na gości również nowa strefa wejściowa złożona z kamieniczek zbudowanych na styl XIX-wiecznych budynków z kasami, sklepem z pamiątkami, kawiarnią oraz ekspozycją makiet gór wchodzących w skład Korony Ziemi oraz pamiątek związanych z polskim himalaizmem.

Sezon w parku rozrywki zostanie zainaugurowany 29 kwietnia. Nowym coasterem - Lechem - zwiedzający będą mogli się przejechać od 1 lipca.

Tak będzie wyglądać Lech Coaster - Zobacz Wizualizacje:

Czytaj więcej