Czytasz: Lato w teatrze dla najmłodszych

Lato w teatrze dla najmłodszych

Teatr Zagłębia otwiera ogród społeczny, a dzieci zaprasza na warsztaty w ramach „Lata w teatrze”.

Teatr Zagłębia po raz 4. pozyskał dofinansowanie w wysokości 40 tys. zł na organizację dwutygodniowych warsztatów dla dzieci w wieku 8-12 lat realizowanych w ramach programu „Lato w teatrze”.

Warsztaty odbędą się od 2 do 15 lipca w Miejskim Klubie Maczki w Sosnowcu. Poprowadzą je aktorzy Teatru Zagłębia, artyści i pedagodzy współpracujący z Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego oraz Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach. Tematem tegorocznej edycji jest związek człowieka i zwierzęcia. Uczestnicy wraz z prowadzącymi przyjrzą się roli człowieka w zwierzęcym świecie i zwierzęcia w ludzkim. Wsłuchają się w głos zwierząt i opowiedzą o tym, co uda im się usłyszeć. Wspólnie poszukają języka, którym można porozumiewać się i budować relację empatii i szacunku ze wszystkimi żywymi istotami, także zupełnie innymi od nas.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Nabór rusza 28 maja i potrwa do 17 czerwca. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszeniowa są dostępne na stronie Teatru Zagłębia

Otworzy się ogród społeczny przed teatrem 

2 czerwca Teatr Zagłębia zaprasza na otwarcie ogrodu społecznego przy ulicy Teatralnej i jednocześnie zakończenie sezonu 2017/2018. W programie teatralne podchody, spektakl „Prywatna klinika”, wspólne zdjęcia z aktorami, zabawy i warsztaty dla dzieci.

Teatralne podchody to konkurs drużynowy, w którym będzie można wygrać zaproszenia na wybrane spektakle w przyszłym sezonie. Każda drużyna otrzyma zadania i wykona je wspólnie z aktorami. Wśród nich m.in.: zdobywanie sprawności garderobianej, łamańce językowe i quiz teatrologa. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy zebrać swoją drużynę (maksymalnie 5 osób) oraz zgłosić się w Biurze Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27 (bow@teatrzaglebia.pl). Początek o godz. 16. Następnie dorośli będą mogli zobaczyć komedię „Prywatna klinika” (w dniach 1-3 czerwca odbędą się ostatnie pokazy tego spektaklu), a dzieci wezmą udział w warsztatach i zabawach prowadzonych w ogrodzie przez Otwartą Pracownię Artystyczną. Ok. 20:30 odbędzie się otwarcie ogrodu z dyrekcją i aktorami teatru.

Ogród Teatralna to inicjatywa sąsiedzka zakładająca utworzenie zielonej przestrzeni otwartej dla wszystkich mieszkańców, zaprojektowanej dla nich i z ich udziałem. Jest to realizacja inspirowana ideą ogrodów społecznych – obszarów w przestrzeni publicznej, które są prowadzone przez mieszkańców połączonych więzią przynależności do danego miejsca. Często w takich ogrodach uprawiane są warzywa i owoce, z których mogą korzystać członkowie społeczności. Ogród Teatralny będzie miejscem uprawy roślin, relaksu i działań kulturalnych. 

Czytaj więcej