Czytasz: Przekręt z pogotowiem? Prezydent Mysłowic zabiera głos!

Przekręt z pogotowiem? Prezydent Mysłowic zabiera głos!

02:01
Lasok: "Pogotowie musi mieć wjazd i wyjazd!" Wiceprezydenta czeka poważna rozmowa...

- Tu jest sytuacja prosta, jeżeli pogotowie ma rozpocząć budowę, to musi mieć wjazd i wyjazd - mówi Edward Lasok

Wątpliwości, które towarzyszą wiceprezydentowi Pastuszce już trzynaście miesięcy, prezydent Edward Lasok rozwiewa w kilka minut. 

- Rozwiązanie tej sytuacji widzę w ten sposób, że można bezpośrednio zrobić wyjazd z pogotowia na ulicę Mikołowską - mówi prezydent Lasok - No i tyle.


CZYTAJ: TO NIE BAREJA. TO MYSŁOWICE.


Ma to być oficjalne stanowisko miasta w rozmowach z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym. Wiceprezydent Bernard Pastuszka otrzyma informację o konieczności pilnego rozwiązania sprawy.

WICEPREZYDENT PASTUSZKA

Za kwestie związane z infrastrukturą, rozbudową miasta, adaptacją rynku, budową dróg i budynku stacji pogotowia ratunkowego odpowiada wiceprezydent Bernard Pastuszka. Prezydent Edward Lasok zapewnia, że o całej sytuacji nie wiedział. O problemach dowiedział się od Silesion.pl. Jednak to do niego adresowane było pismo z 23 marca. W nim dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego przestrzega przed koniecznością wycofania się z realizacji inwestycji.

"Z przykrością będę musiał dokonać zwrotu przedmiotowych działek do zasobów Urzędu Miasta w Mysłowicach oraz poważnie rozważyć alternatywne rozwiązania dla stacjonowania Zespołów Ratownictwa Medycznego" - czytamy w piśmie

- Nie byłem tu obecny w (Urzędzie-przyp. red.). Byłem na delegacji. Być może, że ono poszło pocztą bezpośrednio (do wiceprezydenta-przyp. red.) - przyznaje prezydent Lasok

Pismo trafiło do Bernarda Pastuszki. Pomimo tego, że przez trzynaście miesięcy prace budowlane nie ruszyły, nie informował prezydenta miasta o zaistniałych problemach. 

Wiceprezydenta czeka poważna rozmowa? 

- Jeżeli pogotowie w Mysłowicach miałoby się nie uskutecznić pozytywnie tylko i wyłącznie z tego względu, że coś tam przeszkadza; bo jest sprawa drogi, to jest naprawdę przykre - mówi Edward Lasok

Czy nadal ma zaufanie do wiceprezydenta Pastuszki?

- Jeżeli taki układ powstał, no to musimy porozmawiać - przyznaje Lasok

Czytaj więcej