Czytasz: KZK GOP do likwidacji
Za przewozy w regionie ma być odpowiedzialna nowa metropolitalna spółka.

O tym, że KZK GOP może przestać istnieć mówiono już w dniu wyborów władz metropolii. Dziś Kazimierz Karolczak zapowiada, że powstanie nowa jednostka budżetowa, która stopniowo będzie przejmowała obowiązki organizatora transportu. A co z KZKGOP? Do likwidacji.

- Organiztor powinien być jeden. Najsensowniejszym pomysłem jest, by za trasport odpowiedzialna była metropolia - mówi Silesion.pl Kazimierz Karolczak - Nie da się tego zrobić w ciągu tygodnia. Nie możemy podejmować nieprzemyślanych decyzji - dodaje.

 

Kiedy Marek Kopel wycofał się z pomysłu stanięcia na czele szefa metropolii zapewniał, że swoją rolę widzi w organizowaniu transportu. To właśnie były prezydent Chorzowa nieoficjalnie miałby stanąć na czele nowej metropolitalnej jednostki. 

- Trzeba wybrać najmądrzejszą formę współpracy. Jest kilka możliwości. Komunikacja musi być cały czas sprawna. Musimy bardzo ostrożnie i precyzyjnie ustalać kolejne ruchy. W efekcie końcowym w całej metropolii musi funkcjonować jeden bilet. Jest także oczekiwanie, żeby obniżyć koszty transportu - mówił Silesion.pl Marek Kopel.

 

Czytaj więcej