Czytasz: Kurzawa i Kądzior z Górnika powołani do kadry!

Kurzawa i Kądzior z Górnika powołani do kadry!

Górnik Zabrze ponownie doceniony. Nawałka powołał dwóch zawodników z Zabrza do kadry!

Górnik Zabrze ponownie doceniony. Rafał Kurzawa i Damian Kądzior otrzymali powołania na towarzyskie mecze z Urugwajem i Meksykiem.

Adam Nawałka ogłosił kadrę na dwa mecze towarzyskie z Urugwajem oraz Meksykiem. Znalazło się w niej miejsce pomocników 14-krotnego Mistrza Polski Rafała Kurzawy oraz Damiana Kądziora. Obaj mają szansę założyć koszulkę z orzełkiem. Mecz z Urugwajem odbyć się ma 10 listopada, godz. 20:45 na PGE Narodowy w Warszawie, natomiast mecz z Meksykiem zaplanowano na 13 listopada, godz. 20:45 na Stadionie Energa Gdańsk.

Przypomnijmy, że w przypadku Damiana to drugie powołanie. Wcześniej selekcjoner kadry Adam Nawałka powołał 25-latka na ostatnie mecze eliminacji Mistrzostw Świata z Armenią i Czarnogórą. Szybki i dynamiczny piłkarz nie miał jednak okazji do reprezentacyjnego debiutu.

Do kolegi dołączy Rafał Kurzawa, najlepiej asystujący piłkarz Ekstraklasy. Grający w Górniku na lewym skrzydle 24-letni pomocnik doskonale spisuje się w rozgrywkach Ekstraklasy w bieżącym sezonie. Jego podania aż jedenastokrotnie otwierały kolegom z drużyny drogę do bramki przeciwnika.

- Przed nami mecze międzypaństwowe z wymagającymi przeciwnikami, Urugwajem i Meksykiem. Będzie to bardzo dobra okazja do doskonalenia naszej organizacji gry oraz sprawdzenia nowych wariantów taktycznych i personalnych – powiedział Adam Nawałka na łamach strony laczynaspilka.pl

Górnik do tej pory „dał” reprezentacji aż 69 piłkarzy.

- Wierzymy, że wkrótce na liście piłkarzy mających na koncie mecz w biało-czerwonych barwach znajdą się kolejni zabrzanie Rafał Kurzwa oraz Damian Kądzior. Ich obecność w kadrze jest z pewnością docenieniem przez Adama Nawałkę, byłego trenera Górnika, pracy, jaką w Zabrzu wykonuje sztab szkoleniowy i piłkarze naszego Klubu. Trzymamy kciuki, wierząc, że lista kadrowiczów z Zabrza będzie stale rosła – czytamy na stronie internetowej Górnika Zabrze.

Czytaj więcej