Silesion.PL

serwis informacyjny

Kursy bukmachera: Czy Polacy klękną na Wembley w ramach akcji “Black Lives Matter”?

Dziś w Londynie na stadionie Wembley zagra reprezentacja Polski. Czy nasi piłkarze wykonają gest walki z rasizmem? Na stadionach w Anglii piłkarze w ramach akcji “Black Lives Matter” przed pierwszym gwizdkiem sędziego klękają na murawie.

Nie wiem. Na razie na zgrupowaniu ten temat się nie pojawił. Zobaczymy, jak to będzie wyglądać. Tyle było ważniejszych tematów, bardziej niebezpiecznych, także to jest ostatni temat, który nas interesuje. Ja jestem absolutnie przeciwko takim akcjom. To jest bowiem populizm, bo za tym nic nie idzie. Piłkarze czasem klękną, a jakby się niektórych z nich spytać, dlaczego klęczą, to nawet by nie wiedzieli – powiedział w rozmowie ze sport.pl prezes PZPN Zbigniew Boniek.

W zakładach bukmacherskich BETFAN pojawiła się oferta na takie zdarzenie (pod TYM linkiem):

Czy Polacy klękną na Wembley w ramach akcji “Black Lives Matter”? (klęknąć muszą wszyscy zawodnicy z podstawowej “11”). Kurs na TAK wynosi 2.65 natomiast na NIE kurs to 1.45

Przed meczem Walii z Czechami, czescy piłkarze uznali, że nie klękną. Zamiast tego pokazywali palcem na napis “respect” (szacunek) na koszulkach. – “Po wydarzeniach z ostatnich tygodni, czeska federacja ogłasza, że reprezentacja zajmuje neutralne, apolityczne stanowisko wobec inicjatywy Black Lives Matter, w ramach której wielu piłkarzy klęka przed meczami” – informuje czeska federacja piłkarska.

Dziś i każdego dnia FIFA i piłka nożna jednoczą się przeciwko rasizmowi” – powiedział 21 marca 2021 r.prezes FIFA, Gianni Infantino. – „Nie ma miejsca na dyskryminację rasową ani w piłce nożnej, ani w społeczeństwie. Jako organ zarządzający piłką nożną na całym świecie, FIFA uznaje i przyjmuje na siebie odpowiedzialność za przewodzenie w walce z dyskryminacją. Ta walka opiera się również na wdrożeniu środków przez FIFA, konfederacje kontynentalne i 211 stowarzyszeń członkowskich FIFA na poziomie krajowym i lokalnym. W związku z tym FIFA pozostaje zdeterminowana, aby współpracować z naszymi interesariuszami w celu wykorzenienia rasizmu, a nawet dyskryminacji i wszelkiego rodzaju przemoc, wszędzie tam, gdzie nadal istnieje ”.

Black Lives Matter, BLM (w tłumaczeniu”Czarne życia się liczą” lub “Czarne życia mają znaczenie”) to międzynarodowy ruch walczący o prawa osób czarnoskórych, wywodzący się ze społeczności afroamerykańskiej, którego celem jest walka z przemocą wobec osób czarnoskórych i z rasizmem systemowym. Ruch regularnie organizuje protesty przeciwko brutalności policji wobec osób czarnoskórych oraz przeciwko nierówności rasowej w amerykańskim wymiarze sprawiedliwości. Znakiem rozpoznawalnym Black Lives Matter jest uniesiona czarna pięść, zapożyczona od symbolu autonomistów. W czerwcu 2020 roku BLM dodało swoją kampanię do gry piłkarskiej FIFA 20. Twórcy gry, EA Sports w oświadczeniu, które pojawiało się przed rozpoczęciem każdej gry, stwierdzili jednoznacznie, że nie bedą tolerować rasizmu w żadnej postaci. Zgodnie z hasłem “No room for racism

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023