Silesion.PL

serwis informacyjny

Kurs skautingowy za nami!

Kurs skautingowy za nami

Kurs skautingowy za nami

W sobotę 16 października odbył się kurs skautingowy organizowany przez Garbarnię Kraków. Był on połączony z obserwacją meczu 13. kolejki eWinner 2. ligi, w którym „Brązowi” mierzyli się z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Łącznie w szkoleniu wzięło udział ponad trzydziestu uczestników.

Kurs skautingowy rozpoczął się punktualnie o godzinie 8:30 w sali audiowizualnej znajdującej się w budynku klubowym przy ul. Rydlówka 23. Oprócz szefa skautingu Garbarni Kraków – Sebastiana Gryglaszewskiego, jako prelegenci wystąpili: Gerard Juszczak – Dyrektor Działu Analiz i Skautingu Jagielloni Białystok, Tomasz Szarliński – Skaut klubów Ekstraklasy oraz Jacek Osadnik – Dyrektor InStat na Polskę.

Frekwencja wyniosła ponad 30 uczestników, więc można powiedzieć, że liczba osób, które wzięły udział w kursie dopisała. Z pewnością mieli na to wpływ prelegenci, ponieważ udało nam się zaprosić bardzo interesujące osoby. Zajęcia były ciekawe, a osoby biorące udział w szkoleniu aktywnie w nich uczestniczyły, często zadając pytania. Kurs składał się z dwóch części, a w pierwszej z nich skupiliśmy się na teorii, natomiast po przerwie odbyły się zajęcia praktyczne połączone z obserwacją meczu Garbarni – rozpoczął szef skautingu Sebastian Gryglaszewski.

Przed samym spotkaniem wybraliśmy jednego zawodnika, którego wszyscy uczestnicy kursu obserwowali i sporządzali notatki z jego gry. Następnie po zakończonym meczu omówiliśmy raporty i porównaliśmy swoje prace. Dodatkowo w części praktycznej odbyliśmy warsztaty na danych statystycznych i liczbowych pod kątem wyszukiwania zawodników – wyjaśnił.

Biorąc pod uwagę zainteresowanie sobotnim szkoleniem, a także pozytywne opinie uczestników, w przyszłości będziemy chcieli je powtórzyć, lecz już na innym poziomie zaawansowania. Sobotni kurs był skierowany dla osób początkujących, jednak mimo wszystko i tak każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kolejny będzie dotyczył już innego zakresu tematycznego – powiedział Sebastian Gryglaszewski.

Czy osoby, które wzięły udział w sobotnim szkoleniu skautingowym mają szansę na angaż w Garbarni Kraków? – Uczestnicy mają okazję odbyć staż w naszym klubie w najbliższej rundzie. Aby to zrobić powinni przesłać szczegółowy raport na podstawie obserwacji zawodnika z sobotniego meczu, a także stworzyć dodatkowy raport gracza, którego profil określimy drogą mailową – zakończył szef skautingu Garbarni Kraków.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023