Czytasz: Kup strażakowi mundur
Strażacy z OSP w Raciborzu zbierają pieniądze na nowe mundury.

Strażacy z OSP w Raciborzu zbierają pieniądze na nowe mundury.

- Mamy tylko po jednej parze. Gdy mundur zamoknie w czasie akcji, musimy potem siedzieć w mokrym. Albo, co jeszcze gorsze, na kolejną akcję jechać w mokrym. To wbrew przepisom i rozsądkowi. Pomóżcie nam kupić nowe mundury na zmianę - apeluje Mateusz Zajdler strażak z OSP Racibórz.

Spotkaliśmy go, gdy wraz z kolegami na raciborskim rynku zbierał podpisy mieszkańców pod „Budżetem obywatelskim 2017”.
Do 30 października mieszkańcy Raciborza, którzy ukończyli 16 lat, mogą zagłosować za mundurami dla swoich strażaków w ramach akcji Bezpieczny Racibórz, bezpieczny strażak.

Aby oddać głos, należy wejść na stronę www.raciborz.pl do zakładki „dla mieszkańców”, a następnie do zakładki „budżet obywatelski” i podać numer PESEL. Jeśli nie mają Państwo możliwości oddania głosu lub jeśli mieszkacie w Raciborzu, ale nie jesteście zameldowani, strażacy proszą o kontakt pod numerami tl: 664064498 (OSP Racibórz Sudół), 509060245 (OSP Racibórz Brzezie), 609599570 (OSP Racibórz Markowice), 512186637 (OSP Racibórz Miedonia).

 

Strażacy z Raciborza zachęcali w sobotę mieszkańców do składania podpisów urządzając na rynku m.in. pokazy ratownictwa. Najwięcej radości sprawili dzieciom. Maluchy mogły posiedzieć w strażackim wozie, z czego skwapliwie korzystały. No przecież każdy chłopiec w dzieciństwie marzył, by zostać strażakiem. Ale nie sądził chyba, że do pożarów będzie jeździć w mokrym mundurze.

To co, pomożecie strażakom uzbierać na suche ciuchy?

 

Czytaj więcej