Czytasz: Znów walczą o tron. Będzie polska odpowiedź?

Znów walczą o tron. Będzie polska odpowiedź?

Pierwszy sezon rozpoczął się pięć lat temu. Tymczasem TVP szykuje własną supeprodukcję historyczną. Kręconą u nas, w Bobolicach.

Kultowy serial HBO powraca. Sezon 7 "Gry o Tron" miał premierę 16 lipca. Przed nami 7 odcinków kręconych w Irlandii Północnej, Hiszpanii i Islandii.

Gra o Tron co roku hitem

Pierwszy sezon rozpoczął się pięć lat temu. Krytyka zareagowała z radością, a jedyną kontrowersją, jaką wzbudzał ten serial, były często pojawiające się przemoc i nagość. Fanów zaczęło przybywać, a drugi odcinek czwartego sezonu został ściągnięty 1,5 miliona razy w ciągu jednej doby! Jeszcze przed premierą piątego sezonu, po sieci śmigały już cztery pierwsze odcinki serii.

Średnia oglądalność szóstej serii w Stanach Zjednoczonych to 23,3 mln., o 15 proc. więcej niż poprzedni sezon. W Polsce wyniosła ona 110 tys., co stanowi o 23 tys. oglądających więcej niż w poprzednim sezonie. Serial zakończy się w 2018 roku.

Gra o Tron s07e01 online. Gdzie oglądać za darmo?

Zła wiadomość dla fanów serialu. Pierwszy odcinek 6. sezonu Gry o Tron można było za darmo oglądać w internecie i na HBO GO. Na oficjalnej sronie Gry o Tron na Facebooku producenci poinformowali, że nie będzie takż w przypadku pierwszego odcinka 7. sezonu.

Gdzie zatem zobaczyć 1. odcinek 7. sezonu Gry o Tron? Na pewno nie na popularnych serwisach typu cda czy zalukaj. Legalnie pierwszy odcinek można zobaczyć jedynie na platformie HBO GO.

Premierowy odcinek 7 serii serialu wyemitowano 16 lipca. Problem w tym, że miało to miejsce o godzinie 3 w nocy, wobec czego oglądanie Gry o Tron można traktować w kategoriach wyzwania. Na szczęście jednak HBO GO wyemituje również powtórki odcinków. S07E01 Gry o Tron będzie można zobaczyć ponownie 17 lipca o godz. 20.10.

Polska odpowiedź na Grę o Tron?

Gra o Tron przykuwa do telewizorów i monitorów miliony fanów na całym świecie, także w Polsce, tymczasem Polacy nie gęsi... TVP zapowiada od jakiegoś czasu powstanie własnej superprodukcji (słowo chętnie wykorzystywane przez prezesa Kurskiego) osadzonej w realiach historycznych i poruszającej wątki walki o władzę. "Korona królów" ma być serialem o losach ostatnegio z rodu Piastów - króla Kazimierza Wielkiego. Tego samego, który "zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną". Zdjęcia powstają w woj. śląskim, a konkretnie na zamku w Bobolicach.

Co już wiemy o "Koronie królów"? Za scenariusz odpowiada aktorka Maria Ciunelis (m.in. Plebania,  Dzień świra), a za tekst Ilona Łepkowska (Klan, Barwy szczęścia, M jak miłość, Na dobre i na złe). Zagrają m,in. Halina Łabonarska (Królowa Jadwiga), Wiesław Wójcik (Król Władysław Łokietek) i Mateusz Król (Kazimierz Wielki). Oprócz tego m.in. Robert Gonera, Jan Wieczorkowski, a mówi się nawet o epizodycznych rolach dla Grażyny Szapołowskiej i Jana Zelnika.

fot. TVP Info

Czytaj więcej