Czytasz: Kukiz chce rządzić. Inaczej wycofa się z polityki

Kukiz chce rządzić. Inaczej wycofa się z polityki

Kukiz: „Bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu"

Paweł Kukiz o swoich politycznych planach opowiedział w wywiadzie dla styczniowego numeru magazynu muzycznego „Teraz Rock”. Szykuje powrót na muzyczną scenę?

- Jeśli po następnych wyborach Kukiz’15 będzie miało spędzić czas w opozycji, to zrezygnuję z polityki - zapowiedział Paweł Kukiz

Jego zdaniem bycie w polityce ma sens wyłącznie wtedy, kiedy „ma się wpływ na rzeczywistość”

- Jeśli będę współrządził, to mogę realnie zawalczyć nawet o tego o fana, który teraz na mnie pluje i o kolegę muzyka, który mnie nie rozumie. Bycie w opozycji na dłuższą metę nie ma sensu.

Z ostatniego sondażu CBOS wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się w grudniu, na ruch Kukiz'15 oddałby głos zaledwie co dwudziesty wyborca. To blisko 4 proc. mniej niż wynik wyborczy formacji Kukiza z wyborów w 2015 roku. Liderem sondażu był PiS z poparcie na poziomie 41 proc. PO może liczyć na głosy 24 proc., na PSL - 7 proc.

Paweł Kukiz uważa, że cztery w lata w opozycji, to „nic nierobienie”, na które on nie ma czasu. Podkreśla, że jeżeli jego formacja nie będzie miała szansy na współrządzenie, to on „wraca do aktywnego muzykowania”.

- Pod warunkiem, że system wpuści mnie na scenę, bo dzisiaj zwalcza mnie, jak tylko może - mówi Kukiz.

Fragment rozmowy z liderem Kukiz'15 opublikował portal terazmuzyka.pl.

Czytaj więcej