Czytasz: Kuchenne rewolucje w Tarnowskich Górach

Kuchenne rewolucje w Tarnowskich Górach

Magda Gessler ponownie odwiedziła województwo śląskie. Tym razem pomogła tarnogórskiej restauracji. „Gościna Ślonsko” zyskała nowy wygląd i menu. Co się zmieniło?

Przed nami drugi odcinek 16 serii kultowego programu Kuchenne Rewolucje, w którym znana restauratorka odmienia polskie lokale. Nowy cykl jest znaczący dla naszego województwa, to już drugi odcinek sezonu i ponownie pomoc udzielana jest restauracja z naszego regionu. W ostatnim tygodniu Magda Gessler pomagała w Sosnowcu w Pizzerii "Sale & Pepe”.

Małżeństwo z problemem

Tym razem przyszedł czas na Tarnowskie Góry. Tam, pani Kasia z mężem Michałem prowadzą restaurację „Gościna Ślonsko”. Tradycyjny śląski „łobiod” to ich znak rozpoznawczy. Do dyspozycji mają dużą salę i dobrą lokalizację oraz wyłącznie żeński personel. Skąd pomysł na udział w programie?

- Mieliśmy problemy z pracownikami i z pozyskiwaniem nowych pracowników. Ponadto, w restauracji było bardzo mało osób w tygodniu. Natomiast w weekendy dość sporo. Jesteśmy restauracją przy bardzo ruchliwej ulicy. W ciągu dnia wiele aut przejeżdża obok i zastanawialiśmy się, dlaczego tych ludzi nie ma u nas – komentuje pani Kasia, właścicielka restauracji.

Kuchenne Rewolucje w Tarnowskich Górach

Czy to jedyny kłopot, z jakim zmagała się „Gościna Ślonsko” w Tarnowskich Górach? W zapowiedzi czytamy, że mimo świetnego zespołu, problem tarnogórskiej restauracji związany jest również z komunikacją z szefostwem. Szefowa kuchni wspomina też o złej jakości produktów, jakie trafiają do restauracji...

Magda Gessler w Tarnowskich Górach

O wszystkich problemach restauracji "Gościna Ślonsko" w Tarnowskich Górach dowiemy się dopiero w czwartek o 21:30. Jednak już teraz wiemy, jak wygląda restauracja po przemianie. Magda Gessler zagościła w lokalu w kwietniu. Wtedy zmieniła nazwę i wnętrze.

Od kilku miesięcy wszyscy smakosze mogą zjeść w restauracji "MODRA", po "Gościenie" nie ma już śladu. Odmieniono również wnętrze, jak komentuje właścicielka, teraz jest kolorowa i ciepło.

Restauracja "modrA" w tarnowskich Górach. zobacz, jak wygląda po Kuchennych rewolucjach 

Jeśli chodzi o dania, restauratorzy zapewniają, że wciąż można tu zjeść tradycyjne dania. Nie zmieniono wcześniej obowiązującej karty. Nawet ceny zostały te same. Do menu dopisano jedynie propozycje wymyślone przez Magdę Gessler.

Restauracja Modra w Tarnowskich Górach - menu, cennik

Tym sposobem w restauracji można zjeść: pierogi z mięsem z kaczki i wątróbką (20 zł), roladki z kurczaka + sos śliwkowy, powidła śliwkowe, kluski, sałatka z modrej kapusty (47 zł) oraz żur zabielany z chrzanem na naturalnym zakwasie z wędzoną kiełbasą i ziemniakami (14 zł). Dla miłośników słodyczy stworzono deser TATA Z MAMĄ - kisiel owocowy na winie/ puszysty kogel mogel (15 zł). 

 RESTAURACJA "MODRA" w Tarnowskich Górach - potrawy 

Już nie możemy doczekać się kolejnego odcinka Kuchennych Rewolucji. Odwiedzicie restaurację "MODRA" w Tarnowskich Górach? 

Czytaj więcej