Czytasz: Francuska Bajadera w Czeladzi po rewolucjach Gessler

Francuska Bajadera w Czeladzi po rewolucjach Gessler

Znana restauratorka Magda Gessler zrobiła rewolucję w czeladzkim lokalu Lawendowy Dwór. Zmianie uległa nie tylko nazwa, ale również menu i… atmosfera!

Piąty sezon Kuchennych Rewolucji TVN prowadzonych przez Magdę Gessler rozpoczął się w Czeladzi. Restauratorka odwiedziła dawny Lawendowy Dom, a obecnie restaurację Francuska Bajadera. Lokal przeszedł olbrzymią metamorfozę właśnie dzięki Kuchennym Rewolucjom.

Francuska Bajadera w Kuchennych Rewolucjach

Małgosia i Marcin to małżeństwo, które parę lat temu zdecydowało się na założenie Lawendowego Dworu w pobliżu czeladzkiego rynku. Nie spodziewali się, że ich biznes może przynieść ogromne straty i nie przyciągać klientów. Połączenie prowansalskiego kredensu z restauracją okazało się w takim wydaniu niewypałem. Lawendowy Dwór nie przyciągał nowych klientów. Choć jego wystrój był przyjemny, to właściciele Lawendowego Dworu nie cieszyli się popularnością. Fala “hejtu” w serwisach społecznościowych doprowadziła małżeństwo do podjęcia ostatecznych kroków - wezwania znanej restauratorki.

REWOLUCJA I FRANCUSKA BAJADERA w Czeladzi

Restauratorka uznała, że Lawendowy Dwór jest restauracją wydumaną, pretensjonalną, a małżeństwo "za wysoko się nosi". Magda Gessler zmieniła nazwę restauracji. Francuska Bajadera, bo tak teraz nazywa się lokal, serwuje gościom kuchnię… prowansalską! Odświeżony wizerunek kuchni i byłego Lawendowego Dworu sprawiły, że goście kulminacyjnej kolacji byli zachwyceni.

Francuska Bajadera w Czeladzi: zobacz zdjęcia PRZED i PO

źródło: Facebook.com/Restauracja-Francuska-Bajadera, player.pl

FRANCUSKA BAJADERA MENU

Restauracja Francuska Bajadera w Czeladzi serwuje lekkie, aromatyczne, świeże menu, okraszone klimatem prawdziwej francuskiej Prowansji. Możemy tu zjeść "porządny kawałek Francji".

  • bagietki z wędzoną papryką
  • zupa cebulowa
  • Bagietki z migdałowym oli oli
  • Kurczak w sosie śmietanowo-winnym
  • zupa krem z cukinii
  • ratatouille
  • polędwiczki wieprzowe
  • cassoulet

Francuska Bajadera w Czeladzi OPINIE

"Świetna knajpka. Z cudowna kameralna atmosferą. Profesjonalna i miła obsługa. Jedzenie świeże i przepyszne".

"Pyszne jedzenie i wspaniały wystrój. Byliśmy z mężem dwa razy po rewolucjach - jesteśmy na tak".

"Zupełnie przez przypadek odwiedziliśmy z żoną lokal. Krótkie podsumowanie: Lokalizacja jak i sam lokal bardzo urokliwy, super obsługa, krótki czas oczekiwania na posiłek, dania podawane w odpowiedniej kolejności, no i.... jedzonko przepyszne. Naprawdę polecamy".

"W restauracji byłem z małżonką na obiedzie, miejsce wybrane z uwagi na wizytę pani Magdy Gessler. Francuska Bajadera to ładny i przytulny lokal, spędziliśmy tam mile czas i zjedliśmy smaczny obiad. Casule jak i Ratatouille pyszne, świeże i dobrze doprawione, wybór herbat ogromny. Na pewno będziemy tam jeszcze nie raz. Mam nadzieję, że wysoki poziom z czasem nie ulegnie obniżeniu".

"Miałem przyjemność być w tej restauracji... i muszę powiedzieć, że jedzenie jest niedobre. Frytki są kupne, a nie własnej roboty, a po pierwsze w karcie nie ma normalnych dań tylko jakieś wymysły".

Czy macie zamiar odwiedzić Francuską Bajaderę? Czy odwiedzaliście Lawendowy Dwór?

Czytaj więcej