Czytasz: Kto zaatakował pielęgniarkę po dyżurze? [ZOBACZ WIDEO]

Kto zaatakował pielęgniarkę po dyżurze? [ZOBACZ WIDEO]

Policja szuka sprawców napadu.

Gliwicka policja prowadzi śledztwo w sprawie rozboju dokonanego na pielęgniarce, wracającej do domu z dyżuru z centrum onkologii. 15 października ok. godz. 7.30, w parku Chopina, podbiegło do niej dwóch młodych mężczyzn. Używając miotacza gazu, sprawcy doprowadzili kobietę do stanu bezbronności, po czym wyrwali jej z ręki torebkę. Poszkodowana próbowała obronić swoje mienie. Podejrzani uciekli w kierunku ul. Wybrzeże Armii Krajowej. 

W wyniku rozboju pokrzywdzona straciła portfel z dokumentami i gotówką w kwocie 500 zł. Policyjni śledczy ujawnili zapis monitoringu, na którym widać dwóch nieustalonych mężczyzn. Są oni podejrzanymi w tej sprawie.

Podjęto decyzję o publikacji wizerunków. Zwracamy się z apelem o przekazywanie informacji co do tożsamości mężczyzn z załączonego filmu. Każda osoba, która domyśla się, kogo zarejestrowały kamery, proszona jest o podzielenie się swą wiedzą z gliwicką policją – całodobowo pod numer 32 33 69 255 lub z prowadzącym sprawę asp. Sylwestrem Barczakiem pod nr 32 33 69 333, e-mail: sylwester.barczak@gliwice.ka.policja.gov.pl lub za pośrednictwem anonimowej skrzynki mailowej "Powiadom Nas - Kliknij TU"

Policja zapewnia, że osoby informujące pozostaną anonimowe, nie będą wzywane, przesłuchiwane i dopytywane.

Czytaj więcej