Czytasz: Kto wymyśli hejnał dla Mikołowa?

Kto wymyśli hejnał dla Mikołowa?

Miasto ogłosiło konkurs

Urząd Miasta w Mikołowie ogłosił konkurs na hejnał miasta.

- Konkurs ogłoszony. Serdecznie zapraszam wszystkich muzyków, jeden z Was zapisze się w historii naszego miasta jako autor hejnału – zaprasza na swoim facebooku burmistrz Mikołowa Stanisław Piechula.

- A jak już zostanie wybrana melodia, to codziennie o godz. 12.00 burmistrz będzie musiał odtrąbić hejnał z ratusza. Burmistrz już trenuje – dodaje.

Przypomnijmy: pomysł na hejnał pojawił się w maju, wówczas Piechula poprosił radnych o jego poparcie.

Ma go Orzesze i Łaziska 

- Ten pomysł odrodził się we mnie, bo swój w hejnał od niedawna ma Orzesze – mówił wówczas burmistrz.

Hejnał rozbrzmiewa już w dwóch miastach powiatu mikołowskiego, Łaziskach Górnych i Orzeszu. Dlatego też burmistrz chciał, żeby i główne miasto powiatu miało swój hejnał.

Jaki ma być hejnał Mikołowa?

Bogaty w spuściznę historyczną Mikołów może wkrótce dołączyć do miast posiadających swój hejnał. Burmistrz właśnie ogłosił konkurs na jego skomponowanie. Ta swoista muzyczna wizytówka miasta ma być kolejnym akcentem promującym miasto.

Konkurs na skomponowanie hejnału skierowany jest do muzyków, kompozytorów, instrumentalistów. Ma charakter otwarty, co oznacza, że by komponować dla Mikołowa, nie trzeba w nim mieszkać. Trzeba jednak być pełnoletnim.

Istotną rolę odgrywać będzie długość utworu, tzn. nie powinien być krótszy niż 30 i dłuższy niż 60 sekund. Wymagane jest też opracowanie hejnału na trąbkę solo. Jeden uczestnik może zgłosić kilka kompozycji, możliwe jest także współtworzenie jednej pracy przez kilku autorów.

Nagroda za hejnał


Projekty przesyłać można na adres Urząd Miasta Mikołów, Rynek 16, 43-190 Mikołów bądź złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta do 30 listopada 2017 r. do godz. 15:30. Rozstrzygnięcie nastąpi do 28 lutego 2018 r. Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda rzeczowa.


Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Mikołów w zakładce Konkurs na Hejnał Mikołowa.