Czytasz: Rosa i Makowski? A może Kostempski?
07:06
Kto powalczy o fotel prezydenta Katowic? Pierwsza taka rozmowa z szefem śląskiej PO!

Który z potencjalnych kandydatów realnie stanie do walki o fotel prezydenta Katowic? Jarosław Makowski, Monika Rosa, a może Dawid Kostempski? Na kogo postawi szeroka koalicja Platformy, Nowoczesnej i ruchów miejskich? 


GOŚCIEM KAMILA DURCZOKA JEST WOJCIECH SAŁUGA, MARSZAŁEK WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I SZEF ŚLĄSKICH STRUKTUR PLATFORMY OBYWATELSKIEJ. 


O Warszawę powalczy duet Trzaskowski-Rabiej, w Szczecinie wspólnym kandydatem będzie Sławomir Nitras, we Wrocławiu Michał Jaros lub Alicja Chybicka. A w Katowicach? Dlaczego kilka milionów ludzi na Śląsku ma się bawić w zgadywanie, kto będzie kandydatem na prezydenta stolicy województwa?

- Jesteśmy poważną partią polityczną. Niedawno zawarliśmy porozumienie z partią Nowoczesna, układamy wspólne listy i nie ukrywamy, że zapraszamy także ruchy miejskie i Komitet Obrony Demokracji. Ta koalicja nie jest skończona - tłumaczy Wojciech Saługa.

Duet Rosa-Makowski powalczy o Katowice?

Szef śląskiej PO zapewnia, że kandydaci już są. Trwają szczegółowe ustalenia. Między kim? Nie kryje, że między Moniką Rosą z Nowoczesnej, a Jarosławem Makowskim z PO.

Kamil Durczok: W skali od 1 do5, jak bardzo prawdopodobny jest to duet?

Wojciech Saługa: Pięć!
Między tymi osobami zostanie zawarte porozumienie i spośród tych dwóch osób zostanie wyłoniony kandydat.

Czytaj więcej