Czytasz: Kto pobiegnie w raciborskim półmaratonie?

Kto pobiegnie w raciborskim półmaratonie?

Przygotowania do IV edycji RAFAKO Półmaraton Racibórz ruszyły pełną parą. Bramka do zapisów na bieg już jest otwarta.

21 097,5 m – dokładnie tyle do pokonania będą mieli zawodnicy, którzy 26 sierpnia wystartują w IV RAFAKO Półmaraton Racibórz. Trasa prowadzi centralnymi ulicami zabytkowego Raciborza. Rokrocznie przyciąga amatorów biegania z całej Europy, a nawet z Afryki. Dotąd listy startowe zapełniały się długo przed wyznaczonym terminem. W tym roku limit startujących ustalono dla 800 zawodników. Zapisy już trwają, zatem kto pierwszy, ten wystartuje w raciborskim półmaratonie. 

Zapisać na półmaraton można się tutaj

W tym roku, organizatorzy postanowili dać biegaczom wybór pakietu startowego. Pakiet standard - oferuje zawodnikowi numer startowy (udział w biegu), bon na pasta party, posiłek regeneracyjny po biegu oraz materiały promocyjne Miasta Racibórz. Natomiast pakiet premium powiększony jest o koszulkę techniczną oraz ręczniczek do twarzy. Osoby, chcące wziąć udział w sierpniowych zawodach powinny zwrócić również uwagę na zmianę wysokości wpisowego po terminie 31 maja.

W kategorii open nagrody pieniężne przyznawane będą tylko za pierwsze trzy miejsca, nie za sześć, jak podczas poprzednich edycji. Dojdzie kategoria najszybszy Polak/Polka i tutaj też przewidywane są nagrody pieniężne za pierwsze trzy miejsca na podium. Ponadto wszystkie osoby, które ukończą bieg w regulaminowym czasie otrzymają medale. Będzie to czwarta i ostatnia część medalu zamykającego projekt 4Biegi Racibórz.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Silesion.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Bieżące informacje dotyczące raciborskiego półmaratonu oraz projektu 4Biegi Racibórz przeczytać można na stronie internetowej.

Czytaj więcej