Silesion.PL

serwis informacyjny

KSW dołącza do kampanii Stop Walkom Psów

Federacja KSW przyłącza się do kampanii społecznej “Stop Walkom Psów”. Inauguracja współpracy odbędzie się podczas grudniowej Gali XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

Wbrew powszechnemu przekonaniu walki psów są wciąż organizowane w Polsce i na świecie. Są one powiązane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze. Informacje o walkach trzymane są w tajemnicy przez osoby zaangażowane w ten proceder. Inicjatywa “Stop Walkom Psów” jest nieformalnym zrzeszeniem osób chroniących psy przed tym okrucieństwem.

W ramach kampanii „Stop Walkom Psów” do tej pory prowadzone są przede wszystkim działania edukacyjne. W listopadzie tego roku odbył się pierwszy cykl szkoleń we wszystkich Szkołach Policji w Polsce na temat przeciwdziałania nielegalnym walkom psów. Powstała także koalicja polskich klubów sportów walki sprzeciwiających się temu okrutnemu procederowi. Dołączyło do niej kilkanaście klubów, w tym te najbardziej znane, m.in. Czerwony Smok, Academia Gorila oraz Copacabana Team.

17 grudnia, podczas Gali XTB KSW 77 w walce wieczoru rękawice skrzyżują największe gwiazdy KSW – Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Wszystkie bilety w Arenie Gliwice mogącej pomieścić prawie 15 tysięcy osób zostały wyprzedane w niecałe dwa tygodnie. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na platformie internetowej Viaplay w Polsce oraz dziesięciu europejskich krajach, a także na KSWTV na całym świecie.

– “Zmuszanie psów do walki na śmierć i życie to nie sport. To przemysł okrucieństwa niemający nic wspólnego z etosem wojownika i sportowca. Jako jedna z najważniejszych organizacji MMA na świecie włączaliśmy się już w przeszłości w działania pomocowe względem psów. Tym razem chcemy mocno i wyraźnie wyrazić swoje poparcie dla kampanii Stop Walkom Psów. Tym samym sprzeciwiamy się bestialskiemu traktowaniu zwierząt i zarabianiu na ich cierpieniu”,mówi Martin Lewandowski, współzałożyciel i prezes KSW oraz dodaje: „Okolejnych działaniach w ramach tej współpracy usłyszycie już niebawem, bo wracamy z czymś znacznie większym w przyszłym roku”.

Koordynatorką kampanii społecznej „Stop Walkom Psów” jest aktywistka Magdalena Sienkiewicz, która uważa współpracę z Federacją KSW za kluczową dla rozwoju inicjatywy.

– To dla nas zaszczyt, ale i silna mobilizacja do dalszego działania. Nie da się systemowo przeciwdziałać temu zorganizowanemu, okrutnemu procederowi inaczej niż koordynując pracę organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i strony społecznej. Prestiż Federacji KSW oraz ogromny zasięg jej oddziaływania w środowiskach zainteresowanych sportem i uczciwą rywalizacją przełoży się na wyraźny wzrost świadomości w społeczeństwie – mówi Sienkiewicz.

___

Kampania społeczna „Stop Walkom Psów” to pierwsza w Polsce inicjatywa, która za swój cel ma uświadamianie społeczeństwa o istnieniu problemu i mobilizację do działania. Wchodząc na stronę internetową: https://StopWalkomPsow.pl można anonimowo zgłosić podejrzenie wykorzystywania zwierząt w nielegalnych walkach lub przekazać informacje na temat podejrzanych hodowli, w których psy mogą być do nich szkolone. Kontakt: swpmedia@protonmail.com.

___

Federacja KSW została założona w 2004 roku przez współwłaścicieli Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Stała się wiodącą europejską organizacją MMA. KSW organizowało imprezy na dużą skalę w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji i jest rekordzistą pod względem największego współczesnego wydarzenia MMA i największego w historii w Europie, z 57 776 uczestnikami na KSW 39. W 2018 roku KSW pokonało Polski Związek Piłki Nożnej, zdobywając tytuł „Organizacji Sportowej Roku” w krajowym konkursie Nagrody Biznesu Sportowego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

5 1 Głosowanie
Ocena artykułu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
0
Prosimy o komentarz.x