Silesion.PL

serwis informacyjny

KSW 51 9 listopada w Zagrzebiu – Pudzianowski,Erko Jun i Borys Mańkowski

Po kilku niezwykle udanych galach w Irlandii i Anglii w ostatnich latach, KSW odbędzie się tym razem Zagrzebiu w Chorwacji 9 listopada 2019. KSW 51 w Zagreb Arena pod patronatem Milan Bandić, burmistrza miasta Zagrzeb. Będzie to zarazem pierwsza wizyta KSW w regionie Bałkanów.

Walka w kategorii wagi ciężkiej pomiędzy pięciokrotnie najsilniejszym człowiekiem świata Mariuszem Pudzianowskim (12-7) a bośniackim kulturystą / gwiazdą mediów społecznościowych Erko Jun (3-0)

W walce wieczoru tego wydarzenia rękawice skrzyżują Mariusz Pudzianowski (12-7, 7 KO) oraz Erko Jun (3-0, 3 KO). W jednej z głównych walk naprzeciw siebie staie również były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski (19-8-1, 3 KO, 7 Sub) i Vaso Bakočević (39-18-1, 22 KO, 9 Sub). Oprócz nich w karcie walk znajdą się też największe gwiazdy bałkańskiej sceny MMA: Antun Račić (23-8-1, 13 Sub), Filip Pejić (14-2-2, 9 KO, 3 Sub) oraz Aleksandar Ilić (12-2, 8 KO, 2 Sub).

KARTA WALK KSW 51:

  • Mariusz Pudzianowski – Erko Jun
  • Aleksandar Ilić – TBA
  • Vaso Bakocević – Borys Mańkowski
  • Antun Racić – TBA
  • Filip Pejić – TBA

Dzięki imponującemu biegowi 4: 0 w KSW, chorwacki Antun Racic (23-8-1) będzie konkurował o wolny tytuł wagi ciężkiej. Zobaczymy również długo oczekiwany drugi występ wagi piórkowej Filipa „Nitro” Pejic (14-2-2) z Chorwacji i serbskiej wagi średniej Aleksandara „Jokera” Ilica (12-2), z których oba wywarły znaczący wpływ na ich Debiut KSW na początku tego roku. Do nich dołączy, po prawie pięciu latach nieobecności w KSW, zawsze ekscytujący Vaso Bakočević (39-18-1).

W ostatnich latach KSW poczyniła postępy, pobijając rekordy promocyjne i branżowe. W 2017 roku KSW 39, z udziałem 57 776 osób, stał się największym jak dotąd wydarzeniem MMA w Europie i drugim co do wielkości wydarzeniem MMA wszechczasów. Później tego samego roku w ramach promocji odbyła się pierwsza impreza w Dublinie w Irlandii, z niemal wyprzedaną imprezą na największej hali halowej w kraju. W następnym roku KSW powiększyła liczbę corocznych wydarzeń do pięciu i wróciła do Londynu w Anglii.

W 2019 roku liczba imprez wzrośnie do sześciu, gdy KSW 51 odbędzie się w Chorwacji w listopadzie, a KSW 52 zakończy rok w Gliwicach w Polsce. Ten stały wzrost spowodował, że KSW otrzymała nominację do „Promocji roku” w konkursie MMA Awards Only Fighter przez ostatnie trzy lata z rzędu

KSW wkracza na kolejny rynek! Po zagranicznych galach KSW w Londynie i Dublinie, przyszedł czas na kolejną europejską stolicę – KSW 51 odbędzie się już 9 listopada w stolicy Chorwacji, Zagrzebiu. Gala odbywa się pod patronatem Mera Zagrzebia Milana Bandicia. KSW 51 bilety już w sprzedaży!

W walce wieczoru na Arenie Zagreb rękawice skrzyżują Mariusz Pudzianowski oraz Erko Jun. W jednej z głównych walk naprzeciw siebie staną również były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski i Vaso Bakočević. Oprócz nich w karcie walk znajdą się też największe gwiazdy bałkańskiej sceny MMA: Antun Račić, Filip Pejić oraz Aleksandar Ilić. 

KSW 51 zawodnicy

Mariusz Pudzianowski wraca do klatki KSW po porażce z złotym medalistą olimpijskim, Szymonem Kołeckim. Najsilniejszy człowiek na świecie pod koniec pierwszej rundy na KSW 47 doznał urazu nogi przy sprowadzeniu rywala i musiał zakończyć swój występ.

Erko Jun w KSW kroczy od nokautu do nokautu. Bośniak w klatce spędził do tej pory niewiele ponad 10 minut, ponieważ każde z trzech starć kończył przed czasem. Po odprawieniu Tomasza Oświecińskiego, Popka oraz Akopa Szostaka, przyszedł czas na starcie z najsilniejszym człowiekiem na ziemi.

W kolejnym starciu naprzeciw czarnogórskiego „Psychopaty”, Vaso Bakočevicia stanie były mistrz kategorii półśredniej, Borys Mańkowski. Pojedynek odbędzie się w umownym limicie do 73 kilogramów i będzie to pierwszy krok „Diabła Tasmańskiego” na drodze do przejścia do dywizji lekkiej. 

Po serii 4 wygranych w okrągłej klatce KSW, Antun Račić dostanie szansę walki o pas na własnym terytorium. Chorwat do tej pory dwukrotnie wypunktował Pawła Polityłę, a także zwyciężał przez decyzję z Sebastianem Przybyszem i Kamilem Selwą. 

W Zagrzebiu nie mogło oczywiście zabraknąć Filipa Pejicia, dla którego będzie to drugi występ dla organizacji KSW. W debiucie „Nitro” zaskoczył ekspertów i rozpracował Filipa Wolańskiego, a następnie zmusił sędziego do przerwania pojedynku w połowie drugiej odsłony. 27-letni mieszkaniec Zagrzebia zapowiada, że w rodzinnym mieście znów sięgnie po bonus po gali.

Po raz drugi w KSW fani będą mieli okazję zobaczyć fenomenalnego strikera Aleksandara Ilicia. Serb po posłaniu na deski Damiana Janikowskiego na KSW 47 jednym z najbardziej widowiskowych nokautów w tym roku, ostrzy sobie zęby na kolejny znakomity występ, tym razem bliżej rodzinnych stron.

Bilety dostepne na stronie: ebilet.pl/sport/sporty-walki/ksw-mma/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024