Czytasz: Starcie gladiatorów na Narodowym

Starcie gladiatorów na Narodowym

Przed nami największa gala w historii KSW.

27 maja na Stadionie Narodowym gwiazdy KSW wystąpią podczas KSW 39: Colosseum. Zobaczymy aż 11 pojedynków, a każde starcie ma potencjał, aby stać się najlepszym pojedynkiem tego wieczoru.

KSW 39 - Walka Khalidov - Mańkowski

Głównym daniem karty KSW Colosseum będzie pierwszy w historii KSW pojedynek dwóch czempionów. Mistrz KSW w wadze średniej i największa gwiazda polskiego MMA Mamed Khalidov zmierzy się z mistrzem KSW w kategorii półśredniej, niepokonanym od ponad czterech lat 27-letnim Borysem Mańkowskim.

>> Historyczna gala KSW 39 w Warszawie. Gdzie oglądać walki? <<

KSW 39 - Walka Pudzianowski - Kowalczyk

Rywalizowali ze sobą już ponad 10 lat temu w Strongmanach, teraz przyszedł czas na to, aby skrzyżowali rękawice w okrągłej klatce KSW. Do walki w KSW 39 staną Mariusz Pudzianowski i Tyberiusz Kowalczyk.

KSW 39 - Walka Różalski - Rodrigues Jr

Również w wadze ciężkiej jeden z najbardziej charyzmatycznych zawodników polskiej sceny MMA i ubiegłoroczny pogromca Mariusza Pudzianowskiego, Marcin Różalski, będzie przeciwnikiem Fernando Rodriguesa Jr  w jego pierwszej obronie mistrzowskiego pasa KSW.

KSW 39 - Walka Popek - Burneika

Popek Monster  powróci do klatki, by skrzyżować rękawice z niepokonanym w MMA, niezwykle popularnym kulturystą, Robertem Burneiką. W tym pojedynku fani powinni być spokojni o to, że nie dojdzie do decyzji.

KSW 39 - Walka Wójcik - Narkun

W wadze półciężkiej Marcin Wójcik zmierzy się z Tomaszem Narkunem w jego trzeciej obronie mistrzowskiego pasa. Po prawie dwóch latach dojdzie również do starcia rewanżowego, w którym Michał Kita stanie po raz drugi przed byłym mistrzem Karolem Bedorfem.

KSW 39 - Walka Gamrot - Parke

Najlepszy zawodnik kategorii lekkiej w Polsce i jeden z najbardziej utalentowanych fighterów na Starym Kontynencie, niepokonany Mateusz Gamrot także pojawi się na PGE Narodowym, a jego rywalem będzie znakomity Irlandczyk z północy Norman Parke. Podczas tak ważnego wydarzenia nie mogło zabraknąć legendy polskiego MMA.

KSW 39 - Walka „Juras” Jurkowski - Sokoudjou

Łukasz „Juras” Jurkowski  wróci po sześciu latach do sportu, by zawalczyć z innym byłym mistrzem KSW Rameau Thierry Sokoudjou.

fot. https://www.facebook.com/konfrontacja/ 

KSW 39 - Walka Wrzosek - Erbst

Koronowany podczas KSW 37: Circus of Pain na króla kategorii piórkowej, Marcin Wrzosek będzie musiał zdać test grapllingu, ponieważ zmierzy się z fantastycznym parterowcem Kleberem Koike Erbstem.

KSW 39 - Walka Gladiatorki: Lipski - Belbita

Ariane Lipski

W dywizji średniej zadebiutuje brązowy medalista w zapasach z igrzysk olimpijskich z Londynu, Damian Janikowski. Obok pojedynków mistrzowskich w męskich kategoriach wagowych, na KSW Colosseum kibice zobaczą również starcie o pas wagi muszej kobiet. O tytuł zawalczą Brazylijka Ariane Lipski i Rumunka Diana Belbita.

KSW 39 - Walka wieczoru 

82 kg: Mamed Khalidov (32-4-2) vs. Borys Mańkowski (19-5-1)

Pozostałe: (pierwsza walka ok 19:30)

120 kg: Mariusz Pudzianowski (10-5) vs. Tyberiusz Kowalczyk (3-0)
120 kg: Fernando Rodrigues Jr. (11-2) vs. Marcin Różalski (6-4) – o pas kategorii ciężkiej
Open: Popek Monster (2-2) vs. Robert Burneika (2-0)
93 kg: Tomasz Narkun (13-2) vs. Marcin Wójcik (10-4) – o pas kategorii półciężkiej
70 kg: Mateusz Gamrot (12-0) vs. Norman Parke (23-5-1) – o pas kategorii lekkiej
66 kg: Marcin Wrzosek (12-3) vs. Kleber Koike Erbst (21-4-1) – o pas kategorii piórkowej
57 kg: Ariane Lipski (8-3) vs. Diana Belbita (8-2) – o pas kategorii muszej
84 kg: Damian Janikowski (0-0) vs. Julio Gallegos (8-7)
93 kg: Łukasz Jurkowski (15-10) vs. Thierry Sokoudjou (17-16)
120 kg: Michał Kita (17-8) vs. Karol Bedorf (14-3)

źródło: www.kswmma.com 

Czytaj więcej