Czytasz: Księżniczka Czardasza zachwyciła jak zawsze

Księżniczka Czardasza zachwyciła jak zawsze

Zobaczcie zdjęcia z premierowego spektaklu

Jesteśmy już po premierze „Księżniczki czardasza” w Operze Śląskiej. Jeden z najbardziej lubianych tytułów operetkowych, który zawsze cieszył się niesłabnącym powodzeniem bytomskiej publiczności, zachwycił i tym razem.

Historię Edwina, który zakochuje się w gwieździe Variete – Sylvii, można oglądać i słuchać bez końca. To największy sukces Kálmána, a jednocześnie jedno z najwybitniejszych dzieł nowszej operetki wiedeńskiej.

 

Mnóstwu tu lubianych i pięknych melodii: słynny czardasz Sylvii oraz duety „W rytm walczyka serce śpiewa”, „Artystki z Variete” czy „Choć na świecie dziewcząt mnóstwo”. „Księżniczka czardasza” to przepiękna operetka ze świetnie skonstruowaną dramaturgią i muzyką oddającą doskonale uczucia bohaterów. Wczoraj odbył się jej premierowy spektakl, a już dziś i jutro zaplanowano kolejne.

Kiedy kolejne spektakle?

„Księżniczkę Czardasza” zobaczyć będzie można też 1, 4, 5, 7, i 20 stycznia oraz 8 i 10 lutego 2018 roku w Operze Śląskiej w Bytomiu, a także 15 stycznia 2018 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje