Czytasz: Babskie czytanie, czyli relaks z książkami

Babskie czytanie, czyli relaks z książkami

Jesteś zmęczona pracą i ciągłą bieganiną? Odpocznij! Kiedy za oknem zimno i szaro zrób sobie ciepłą herbatkę, weź książkę i odetchnij.

Od lat wiadomo, że czytanie ma same zalety! Po pierwsze rozwija wyobraźnię. Kiedy czytasz wizualizujesz w głowie bohaterów książki, miejsce akcji i sytuacje. Można powiedzieć, że kreujesz własny film! Zdobywasz wiedzę – we wszelkiego rodzaju poradnikach, podręcznikach itp. znajdziesz ogrom przydatnych informacji. To sprawia, że później czujesz się pewniej w towarzystwie innych ludzi. Czytając, poszerzasz swoje słownictwo i usprawniasz koncentrację. Czytanie to także jeden ze sposobów na relaks! Po trudnym dniu w pracy czy szkole, to idealna metoda na odprężenie. Wystarczy ciepła herbatka i dobra książka! A co warto przeczytać? Ja polecam te trzy książki. Są bardzo różne, ale służą jednemu. Abyś mogła się zrelaksować.

1.  We dwoje Nicholas Sparks

Nicholas Sparks to niekwestionowany król romansów. Ma na koncie kilkanaście bestsellerów, a każda kobieta przynajmniej słyszała o jego twórczości.

"We dwoje" to poruszająca historia 32-letniego Russella Greena, który ma wszystko – dom, rodzinę i pracę. Russell to szczęśliwy mężczyzna, który mógłby spokojnie stwierdzić, że jego życie to bajka. Jednak los nie jest dla niego łaskawy. Traci żonę - miłość swojego życia – i pracę. Musi sam zaopiekować się swoją 6-letnią córką i zmierzyć się z zupełnie odmienną rzeczywistością. Jak sobie poradzi z tym wyzwaniem?

sparks-wedwoje

 

2.  Tajniki paznokci Ewa Grzelakowska-Kostoglu

Ewa Grzelakowska-Kostoglu znana jako Red Lipstick Monster to pierwsza youtuberka w Polsce, która ma ponad milion subskrypcji! Od lat udziela porad dotyczących makijażu, DIY oraz pielęgnacji paznokci. Tajniki paznokci to jej trzecie „dziecko”.

Jesteś maniaczką paznokci? To książka dla ciebie!

Po przeczytaniu tego kompendium paznokciowego nawet niedoświadczona osoba będzie mogła śmiało zrobić ładny manicure. Nie musisz chodzić do kosmetyczki i wydawać pieniędzy, żeby mieć piękne i zadbane paznokcie. Wystarczy zdobyć odpowiednią wiedzę i wziąć się do roboty! Bo przecież trening czyni mistrza!

tajnikipaznokci-rlm

 

3. Czarna Madonna Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz ma 30 lat i… prawie 30 powieści na swoim koncie. Imponujące, nieprawdaż? Z wykształcenia jest prawnikiem, ale to pisanie książek na dobre zawładnęło jego sercem. Dzisiaj jest jednym z najpopularniejszych polskich pisarzy.

Czarna Madonna to horror religijny. Głównym bohaterem jest Filip… były ksiądz! Cała historia zaczyna się od zaginięcia samolotu Boeing 747, którym podróżuje narzeczona Filipa. Początkowo mężczyzna wierzy w jego odnalezienie, ponieważ co jakiś czas nadawane są sygnały z transpondera. Nic nie wskazuje na zamach terrorystyczny, wrak nie został odnaleziony. W takim razie co się stało? I jaki związek ma z tym wszystkim Czarna Madonna?

Czytaj więcej