Czytasz: Ksiądz skazany za wykorzystanie uczennicy

Ksiądz skazany za wykorzystanie uczennicy

Ksiądz, który uprawiał seks z nieletnią głuchoniemą uczennicą, został skazany na 1,5 roku więzienia.

18 miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Taki wyrok w sprawie Krzysztofa K. ogłosił Sąd Okręgowy w Rybniku. Duchowny jest oskarżony o seksualne wykorzystanie 17-letniej uczennicy.

Koleżanka znalazła smsy

W raciborskim ośrodku dla niesłyszących prowadził katechezę. Tam uprawiał seks z uczennicą, która jest głuchoniema. Prokuratorzy ustalili, że w latach 2012-2013, ksiądz co najmniej trzykrotnie uprawiał seks z nastolatką. Sprawa wyszła na jaw, kiedy koleżanka dziewczyny zobaczyła smsy, jakie ksiądz wysyłał 17-latce. Ta poinformowała dyrekcję ośrodka w Raciborzu.

Duchowny się odwołał

Co było dalej? Sprawa trafiła do sądu. Ksiądz został zwolniony z pracy. W 2016 roku zapadł wyrok skazujący księdza na 18 miesięcy pozbawienia wolności. Duchowny odwołał się od wyroku, twierdził, że jest niewinny. Nadal pełnił kapłańską posługę w parafii św. Jacka w Kamieniu Śląskim.

Duchowny nie uczy już katechezy, ma zakaz zbliżania się do nastolatki. Przestał być proboszczem, by nie mieć już więcej kontaktów z wiernymi. Przeniesiono go do klasztoru.

Przestanie być księdzem?

Sąd rozpatrzył odwołanie Krzysztofa K. Wyrok podtrzymał. Teraz duchowny będzie odpowiadał przed sądem kościelnym, czyli Kongregacją Nauki Wiary w Rzymie. Grozi mu wydalenie z kapłaństwa.

Krzysztof K. był wikariuszem w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Strzelcach Opolskich. Później został proboszczem parafii w Wojnowicach pod Raciborzem. W tym czasie religii w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. 

Czytaj więcej