Czytasz: Komendant wojewódzki został generałem

Komendant wojewódzki został generałem

Prezydent mianował komendantów wojewódzkich policji w Lublinie i Katowicach na pierwszy stopień generalski.

Prezydent mianował komendantów wojewódzkich policji w Lublinie i Katowicach na pierwszy stopień generalski - poinformowało we wtorek Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Wręczenie nominacji nastąpi podczas obchodów Święta Policji w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie 23 lipca.

Jak podało BBN prezydent Andrzej Duda 17 lipca 2017 r. mianował na stopień nadinspektora policji komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Pawła Dobrodzieja oraz komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Krzysztofa Justyńskiego.

Dobrodziej jest komendantem od 11 lutego 2016 r., Justyński - od 19 maja 2016 r.

Kim jest generał Justyński?

Insp. mgr Krzysztof Justyński służbę w policji rozpoczął w lipcu 1992 r. w pionie kryminalnym Komendy Rejonowej Policji w Wodzisławiu Śląskim; od lutego 2001 służył w sekcji prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu Zdroju - w grudniu 2003 r. został zastępcą Naczelnika Sekcji Prewencji.

W marcu 2005 r. został Komendantem Komisariatu Policji w Skoczowie; od lutego 2006 r. był pierwszym zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Jastrzębiu Zdroju, następnie - od listopada 2008 r. - zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim. Od sierpnia 2011 r. pełnił funkcję pierwszego zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim a następnie - od lutego 2012 r. - Komendanta.

Justyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, mgr prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył także Studia Podyplomowe w zakresie uprawnień pedagogicznych w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz Studium Zarządzania o profilu Zarządzanie w jednostkach Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Otrzymał m.in. Brązową, srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”, brązowy medal „Za Długoletnią Służbę”.

Czytaj więcej