Czytasz: Krystyna Loska przeszła zawał

Krystyna Loska przeszła zawał

Jest po operacji w Warszawie, stan nadal poważny. Życzymy powrotu do zdrowia

Sława polskiej telewizji przeszła zawał serca - donosi "Super Express". Urodzona w Tychach znana i lubiana spikerka, prezenterka telewizyjna i  konferansjerka Krystyna Loska, z silnym bólem w klatce piersiowej została odwieziona do jednego z warszawskich szpitali. Tam natychmiast trafiła na stół operacyjny, gdzie w porę udrożniono jej naczynie wieńcowe, wszczepiając tzw. stent. Stan pani Krystyny wciąż jest jednak bardzo poważny.

Pani Krystyna jest mamą prezenterki telewizyjnej Grażyny Torbickiej. Była żoną Była żoną Henryka Loski, (działacza piłkarskiego, współpracownika Kazimierza Górskiego). Niedawno świętowała 80. urodziny, będąc w znakomitej formie, do której mamy nadzieję rychło powróci. Z pewnością ma dobrą opiekę, bo zięć pani Krystyny, prof. Adam Torbicki, jest znakomitym kardiologiem.

Mieszkańcy Śląska pamietają jeszcze pania Krystynę z początków pracy w TVP Katowice. Po raz pierwszy na tej antenie pojawiła się w czerwcu 1962, zapowiadając emisję popularnego serialu Walta Disneya „Zorro”. Po 10 latach pracy w Katowicach wraz z mężem przeniosła się do Warszawy.

"Już nie mam siły tego prostować! Przeniosłam się do stolicy przed ekipą Gierka. Mój mąż przez wiele lat był kierownikiem robót górniczych w kopalni Ziemowit. Ponieważ zaczął chorować, musiał odejść z kopalni. Przez osiem lat pracował w Ministerstwie Górnictwa w Katowicach, a potem został przeniesiony do Państwowej Rady Górnictwa w Warszawie. I to ja poszłam za mężem. Z córką, psem i meblami." - czytamy na stronie Wikipedii.

Życzymy pani Krystynie szybkiego powrotu do zdrowia.